mihai76

ambreiajul tine sus !

11 posts in this topic

salutare !cred ca ma lasa ambreiajul !de la un timp acesta tine sus ,iar cind plec de pe loc uneori cind dau drumul la pedala de ambreiaj se sude un zgomot parca ar patina ceva.

cam cat m ar costa un chit de ambreiaj si ce marca sa iau ? va MULTUMESC ANTICIPAT !

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ia Luk sau Sachs, fereste-te de Valeo !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut. Bine de stiut. La mine are 230.000 km si tine foarte sus de un an. Inca nu patineaza asa ca daca nici al tau nu o face mai trage de el putin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ia Luk sau Sachs, fereste-te de Valeo !

Nu mai e mult pana o sa cumpar si eu disc de ambreiaj pentru volanta cu masa simpla :) (stii tu care). De ce nu e bun Valeo? Intreb pentru ca ambreiajul original LUK care vine pe volvo are ferodouri Valeo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, are ferodouri Valeo, dar eu nu vorbesc de ce face Valeo pt cutii de VOLVO ci de ambreiajele Made in Turkey pentru cutiile Renault :)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alta mancare de peste. Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

salutare !cred ca ma lasa ambreiajul !de la un timp acesta tine sus ,iar cind plec de pe loc uneori cind dau drumul la pedala de ambreiaj se sude un zgomot parca ar patina ceva.

cam cat m ar costa un chit de ambreiaj si ce marca sa iau ? va MULTUMESC ANTICIPAT !

 

Salut.. din dezmembrari nu te intereseaza? Se gasesc pe unele masini la dezmembrari kit-uri ambreiaj abia puse. Zi-mi ce motor ai si poate se nimereste cu ce am eu bun.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

motor   1.8 benzina.122 cai,model 2002,cred ca am cutie de viteze de renault ! dar totusi am o retinere cu sh la kitul de ambreiaj,cam cat ajunge unul sh ma refer la pret?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am pentru tine un kit bun la 300lei

Fotografie-0005.jpg

Fotografie-0006.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cam asa. Intreaba la cei de aici ce detin magazin piese noi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now