ivan adrian

distributie v50 1,6 d2 din 2010

12 posts in this topic

buna seara tuturor.am si eu o intrebare la cati km se face distributia la tipul asta de motor?am cumparat aceasta masina cu 147000km uni spun la 120000km altii 240000km .va multumesc anticipat

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

VIDA spunea.10 ani sau 240.000km. Mai departe decizi tu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca nu a facut anii, in principiu da...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Offtopic

Doar daca o achizitionezi de noua iti pui problema sa faci distributia la aprox cit scrie in manual de service ...trebuie sa iei in calcul citi km ai facut cu ea in tara  intrucit ,sper sa nu intuiesc gresit, daca 80% este pe autostrada in UE si  daca este achizitionata anul asta din Ro ,acest model este utilizat destul ,de principiu, si nu doar 147oookm cit ai crede,dar este bine sa faci cum crezi  si nu ce spun :),adica schimbarea distributiei mai repejor si nu la "240k" cit vei astepta sa apara in bord......

Orice masina, fara istoric este o ghicitoare,astazi  si ce spun este doar prevazator.....sper sa nu fi din aceia care au" pacalit" dealer=samsarul ca si-a luat masina cu putini km,ca nu te cred:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

intentionez sa o fac cat mai repede bineinteles dar daca mai pot astepta o luna doua mai bine.masina este din aprilie 2010 si are istoric pana la 100000km cat era in garantie pt distributie nu am nimic scris important ca se poate face pana la 240000km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Concret, fara sa o mai iau asa delicat pe ocolite ,eu consider ca exemplarul tau mai are relativ putin si ar face real 240oookm in cel mai frumos caz.Este doar  impresia  mea  ,in general cind vorbesc de masini ce parvin din UE.

Bafta cu ea .:)

Edited by V50Saphir

Share this post


Link to post
Share on other sites

masina era pe firma care dupa ce a termitat de platit a duso la Volvo si a luat alta noua iar eu am cumparato de la Volvo.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am doua V50-uri D2 si la amandoua a fost schimbata distributia la aprox 150.ooo km. 

Am o vaga impresie ca la D2 nu tine distributia 240.ooo km ca la 1.6le vechi . Cam toti la schimba pe la 150.ooo km pe afara . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

La Multi Ani tuturor .Cum am scris anterior eram nesigur de distributia de la masina dar  cand am luat masina de la delear am avut placuta surpiza sa imi dea factura cu distributia facuta inainte de predarea masinii.acum intrebarea mea este Fapul la citi km se schimba si unde este situat rezervorul de cerina?momentan nu am probleme dar sa stiu la ce sa ma astept.in 2 zile am facut 700km.super multumit de achizitie

 

Edited by ivan adrian

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now