Sign in to follow this  
Followers 0
Alexandru89

Check engine la Volvo S60 din 2004

3 posts in this topic

Salutare, sunt nou pe forum si de putin timp am achizitionat un Volvo S60, din 2004. mi-a placut mult masina asa ca am luat-o. Are 2.4 benzina, este modelul fara turbina si de cateva saptamani mi-a aparut check engine in bord. Cam de la ce sa fie? am tot incercat diferite benzinarii, apoi pe tester mi s-a spus ca poate sa fie de la foarte multe chestii: benzina proasta, pompa de benzina etc. 

Mentionez ca masina se infinge bine, urca in viteza ok, pe autostrada acum vreo cateva zile am mers cu 230km/h.

Daca s-a mai confruntat cineva cu asta, pe un model si motor similiar as aprecia mult ajutorul.

 

Va multumesc.

Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Clapeta acceleratie, debitmetru, bujii, senzori, etc... Pune masina pe un tester dedicat si vezi ce zice. Vezi ca este Adrian_Mangalia pe langa tine si are Vida+Dice

PS: masina este limitata la 210 km/h, deci pe autostrada probabil ai fost la vale cu o rafala puternica de vant in spate!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Cand iti aprinde check-ul nu iti da si mesaj in display-ul din stanga?Normal asa ar fi. 

Dupa cum spune si Ionut,baga testerul pe ea si apoi poti incepe sa dai cu presupusul. 

Posibil sa ai dereglat vitezometrul,daca ai ajuns la viteza aia :D

P.S: Ai postat in sectiunea gresita,mai multa atentie pe viitor!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0