AG17MSG

Stopuri led volvo s40 1.6d 2008

8 posts in this topic

Salutare,

Am si eu o curiozitate daca poate cineva sa ma ajute raman recunoscator. Am o problema cu ledurile de la stopul dreapta de pe frana si m-ar interesa daca exista vre-o posibilitate sa il schimb sau trebuie schimbat stopul cu totul. Mentionez ca am desfacut stopul si nu am acces deloc la placuta cu ledurile decat daca desfac geamul de la stop pe care nu stiu daca il mai pot pune la loc cum trebuie si nu as vrea sa ma bag...Daca a mai patit cineva asta si a rezolvat problema as fi recunoscator pentru o mana de ajutor. Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probabil s-a ars vreo dioda in el. Eu am desfacut la S60 si este destul de riscant. Le-am desfacut la "rece", facand parghie intre plastic si "sticla". In unele locuri s-a desfacut pe lipitura, in altele a crapat muchia "sticlei". Apoi am lipit cu superglue de jur imprejur si apoi am sigilat cu silicon transparent

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 33 minute, paunionutz a spus:

Probabil s-a ars vreo dioda in el. Eu am desfacut la S60 si este destul de riscant. Le-am desfacut la "rece", facand parghie intre plastic si "sticla". In unele locuri s-a desfacut pe lipitura, in altele a crapat muchia "sticlei". Apoi am lipit cu superglue de jur imprejur si apoi am sigilat cu silicon transparent

dar ai reusit sa inlocuiesti dioda ? am si eu o problema la audi .. prea multa tehnologie la ele 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

La S60 nu sunt leduri in stopuri, eu le=am desfacut sa pun leduri in ele :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

La audi se schimba tot farul indiferent daca sunt ledurile la faruri sau pe spate la stopuri.Ai vrut leduri schimbi farul cu totul.Cam 250E fata sau spate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci in concluzie trebuie schimbat stopul cu totul...Un pret estimativ stie cineva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca tot il schimbi, poti incerca sa il desfaci. Daca se sparge, nu ai nimic de pierdut. Daca se desface, poti incerca sa-l repari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un stop nou este cca 300 lei iar unul SH cca 100E . :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now