Simake

Incalzire in scaune

12 posts in this topic

Salut. Am un S40 din 2001 pe consola centrala nu am butoanele pt incalzire in scaune DAR sunt o gramada de fire sub scaune si un panoul de sub bord exista sigurante pt asa ceva. Daca pun butoane este posibil sa am incalzire?!?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cate stiu eu, s40 este precablat, deci ai instalatia masinii, nu incalzirea scaunelor

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, paunionutz said:

Din cate stiu eu, s40 este precablat, deci ai instalatia masinii, nu incalzirea scaunelor

Deci tre sa schimb si scaunele :D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau cel putin sa-i pui incalzirea respectiva sub sezut si spatar..apoi sa le "imbraci" la loc la un meserias.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa am facut cu v ul benzinar.

Am cumparat numai elementele de încălzire:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poi tre si comanda din consola centrala? Eu am butoane "oarbe" dar in spatele lor este sistemul on-off ca m-am uitat eu...de fapt tre doar butoanele. O sa verific sa vad daca vine tensiune in instalatia de sub scaune ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iti trebuie doar butoanele

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cred. panoul de clima fara incalzire scaune nu are circuitele pentru butoanele de incalzire. O sa observi ca nu are acele doua leduri care iti arata treapta de incalzire. La fel, nu toate masinile au cablurile necesare sub scaune. Daca tu le ai este foarte bine. 

In pricipiu ti-ar trebui un alt panou de clima si scaune cu incaltire.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut. Iti trebuie alt panou de clima cu butoane de incalzire. La mine doar asa a mers.

Edited by john

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stai linistit, nu ai incalzire in scaune garantat.

V50 meu e la fel. Din intamplare cineva caruia i se defectase incalzirea in scaune mi-a dat consola lui dupa un eveniment ... in fine detalii

Am montat consola la mine, am siguranta releu tot ce trebuie. Nici macar nu se aprind butoanele de incalzire < la vechiul propetar functionau> la fel am facut si cu consola de lumini ce are buton de proiectoare < eu am doar cablajul>

Aproximativ toate dotarile ce nu au fost standard si vrei sa le adaugi ulterior necesita Resoftare, pentru activarea respectivei functii. Deci varianta cea mai ieftina e pe timp de iarna 2 huse cu incalzire pe care le pui in cele 2 brichete. Total investitie 100lei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La s40 2001, nu trebuie soft. V50 este alta mancare de peste

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 15.02.2016 at 3:34 PM, Nicu B said:

Stai linistit, nu ai incalzire in scaune garantat.

V50 meu e la fel. Din intamplare cineva caruia i se defectase incalzirea in scaune mi-a dat consola lui dupa un eveniment ... in fine detalii

Am montat consola la mine, am siguranta releu tot ce trebuie. Nici macar nu se aprind butoanele de incalzire < la vechiul propetar functionau> la fel am facut si cu consola de lumini ce are buton de proiectoare < eu am doar cablajul>

Aproximativ toate dotarile ce nu au fost standard si vrei sa le adaugi ulterior necesita Resoftare, pentru activarea respectivei functii. Deci varianta cea mai ieftina e pe timp de iarna 2 huse cu incalzire pe care le pui in cele 2 brichete. Total investitie 

Edited by Simake

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now