Sign in to follow this  
Followers 0
Daan

Aspect consola centrala

4 posts in this topic

Buna ziua/seara, tuturor!

Sunt posesor de Volvo de 10 ani (S60 D5, 2002, achizitionat SH 2006), masina nu mi-a facut mari si dese probleme...iar cand mi-a facut, recunosc ca m-am inspirat din parerile, sfaturile si sugestiile de aici inainte de a merge la mecanic cu ea.

Desi n-o sa-i enumar, as vrea sa multumesc unui nucleu de membri forumisti cu vechime, datorita carora am scutit adesea alergatura si bani aruncati aiurea.

As avea o intrebare, care desi nu presupune cine stie ce cunostiinte tehnice mie unul imi pune probleme.

Dupa 14 ani de viata, aspectul consolei centrale (radio-cd, bloc climatronic..) s-a deteriorat vizibil si da impresia de rabla. In afara de varianta achizitiei (noi ori SH), cunoasteti alte metode de a le reda aspectul de odinioara (vopsea, lac, polish...) ?

Multumesc pentru atentie si poate ma aleg si cu vreun sfat!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poti sa incerci sa le dai alt aspect folosind hidrotransfer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate trebuie sa cauti altele pein dezmemvrari si sa le iei fetele si butoanele. Daca le vopsesti, o sa-ti ramana butoanele la casetofon alta culoare, sau o sa pierzi iluminarea lor daca le vopsesti, iar la clima o sa pierzi din start iluminarea, pt ca ai gradatiile pe placa. Poti cauta varianta de 2004, care sunt la fel, doar ca au fetele negre, insa este posibil sa ai un contrast ciudat cu restul plasticelor din masina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc! O sa merg pe varianta cautat la dezmembrari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0