Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Nelu

as vrea sa cumpar un S bi fuel

7 posts in this topic

imi caut un nou S si am gasit cateva modele bi fuel.

avantajele, le cunosc, mai putin dezavantajele.

daca ma puteti ajuta cu recomandari sau dezavantaje, orice raspuns este bine venit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nelu - Eu iti recomand bifuel, m-am uitat si pe forumurile de dincolo si nu s-a plans nimeni de motorizare... Problemele sunt aceleasi la S60 dar de motorizare (indiferent daca e pe motorina, benzina sau gaz) nu s-a plans nimeni! Si ai si avantaje multiple (gaz mai iefitin, daca vrei sa o "mariti" scapi usor de ea......si e facuta din fabrica asa nu are nimeni suspiciuni ca nu e ok). Toate S60-urile au sistem controlat al tensiunii in caz de accident - astfel incat taie automat alimentarea in caz de impact si cred ca nu e nici pericol sa se aprinda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am avut o 460 cu instalatie originala Volvo de gaz.Daca nu ma uitam la culoarea led-ului nu stiam pe ce merg aproape ca nu era diferenta de la benzina la gaz. Pina intr-o zi cind am ramas fara gaz si a puscat odata de era sa fac infarct in masina. Rezultatul, o gaura cit pumnul in filtrul de aer si capacul lui praf...De era 460 ,poate la tipurile S s-a mai schimbat problema...Atentie duza de incarcare originala Volvo nu exista pe la pompe in Romania eu am facut-o la strung dupa una din Timisoara (de la o pompa).

Share this post


Link to post
Share on other sites

am S60 bi-fuel, 2,4i , din 2002, merge perfect. nu as renunta la ea pentru ca merge foarte bine , dar  tre sa o dau ca am gasit un s 60 R, daca  te intereseaza, 0720788797

Share this post


Link to post
Share on other sites

ca sa nu mai vorbesc de consum, cu un plin de gaz 70 l  fac aprox 750 - 800 km, si mers ca omu`, 120 -140 la drum. navigatie, telefon, restul il stii ca vad ca ai S 60  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

din S60 -ul ala sifonat, poate mai recuperezi ceva ...  oricum, bine ca ai scapat teafar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0