Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Alin255

Cumpar Volvo S60 2002<

7 posts in this topic

Salut tuturor. Sunt nou pe aici si as vrea (daca exista) oferte de la cineva care vinde un Volvo S60. De asemenea as vrea si cateva sfaturi de achizitie si detalii despre un model 2002-2006 cu motor pe benzina (cel de 170, respectiv cel de 210 cai). Eu am gasit 2 care m-ar interesa, dar as vrea si parerea/ofertele voastre.
http://autovit.ro/anunt/volvo-s60-ID7Ggcq7.html#a4e9049412

http://olx.ro/oferta/volvo-s60-ID5oQBy.html?requestFromAd=1&track%5Bmessage_sent%5D=1&id_at=642478322


Multumesc anticipat !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Motorul de 170 de cai nu are moarte. Singura problema la motorul asta este clapeta de acceleratie, care se defecteaza dar gasesti in dezmembrari cu 1-200 de euro.

Nici 2.5T nu este un motor problematic. In general benzinarele nu sunt problematice la Volvo.

Daca bugetul iti permite, ia-l pe cel 2.5 T, ca este facelift si are ceva detalii mai "noi"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca te intereseaza am un T5 din 2002 cu ceva dotari si modificari facute de mine.Masina este cu 250 hp de fabrica...sunt cativa colegi de forum care pot confirma ceea ce spun.

Daca esti interesat poti sa ma suni la0740155345. 

Daca esti interesat iti trimit mai multe poze

DSC_0017.JPG

DSC_0026.JPG

DSC_0023.JPG

DSC_0022.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, clar ma intereseaza ! Da-mi te rog ceva mai multe detalii pe privat (km, dotari, pret, probleme daca sunt, taxa daca e platita). Iti las eu acolo un mesaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am uitat sa intreb. Stie cineva vreun service bun (de incredere mai mult) unde pot verifica masinile ? Sa nu iau vreo teapa nu de alta. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu stiu masina colegului blackbear. Am vazut-o si am mers cu ea si pot spune ca este in mintile ei

Share this post


Link to post
Share on other sites