Sign in to follow this  
Followers 0
TregerFelix

XC60

13 posts in this topic

Va salut,

tocmai ce mi-am luat un XC60, an 2011, 2,4l AWD, VIN: YV1DZ87A4C2269257si as avea 2 intrebari:

- Nu am gasit niciunde ce versiune de motor e, ce cuplu are (stiu doar ca 163CP) si ce versiune de ECU? As dori sa aflu, deoarece ma bate gandul la un chiptuning.

- mi-am cuparat un kit de carlig de remorcare Thule pentru XC60 (31269503) cu cablaraie (31414859) si tot tacamul, am nevoie de modulul TRM. L-am gasit in Brasov, arata la fel cu cel care am nevoie, dar codul este diferit, precum si sensul mufei de alimentare a prizei  carligului. Si-a mai montat cineva? Sunt necesare unele modificari? (mufa cablului carligului e configurabila).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, sunt 2 versiuni, 2.4 awd automatic 163hp/420 nm si 2.4 awd care are tot 163hp/ 420 nm, pe scurt ambele motoare sunt D3 de 163hp cu 420 nm.

 

uite aici un link util

http://www.auto-data.net/ro/?f=showCar&car_id=17595

Edited by D3iu
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu ce te ajuta tipul ECU?Pune VIDA si rezolvi..Nimeni nu ghiceste ce calc ai..:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

EDC17-CP25 sau 31 nu mai stiu exact

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 7 ore, Midnight Caller a spus:

EDC17-CP25 sau 31 nu mai stiu exact

Sau....81...sau....1944...sau......poate.....parerea mea! Zău! :))))))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

E greu de făcut tricore la Volvo. Cel mai elegant și plăcut este Polestar. Scoți 225 cp din 163 cp merge de toți banii și primești bonus și un abtibild frumos și elegant .

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Edc17cp22 si nu e deloc greu de facut tricore. Pana si la cp48 se poate face, totul e sa ai cu ce;)

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca are Service 2.0 stiu ca nu merge, daca tu ai Service 2.0 si ai putut atunci e ok. In lista apare dar nu citeste nimic sau merge foarte greu la citire . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-am tot gandit sa-mi cumpar capace cromate pentru proiectoare , cand am vazut ca 2 plastice costa 300 si ceva de ron , am gasit urmatoarea solutie : scos capacele , izolat cu scoci lat, degresat cu benzina si vopsit cu un spray cromat cumparat din cora cu 18 lei, rezultatul a fost foarte bun acum sa vedem cat tine

DSC_5380.JPG

DSC_5381.JPG

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fain. La o solutie de genul am apelat si eu pentru emblema de RDesign de pe grila din fata care s-a sters cu timpul iar sa o inlocuiesc ma costa vreo 150 RON. Am printat de pe net pe un autocolant rezistent la apa o emblema de RDesign la diminensiunea potrivta si am lipit peste. M-a costat 2 RON.

Edited by cornel_gav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0