Midnight Caller

Ce se poate scoate dintr-un T4...

6 posts in this topic

Nu doar cum accelereaza este f impresionant dar cum franeaza masina aia ii bestial.Din pacate mai multi mese de pe la noi nu se gandesc si cum sa opreasca un monstru doar cum sa il faca sa prinda 200 in 9 sec(exagerez)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ehe dac as avea si eu asa ceva :(, dar pe de alta parte decat sa-mi fac inima neagra ca nu am unde sa alerg cu ea mai bine ... >:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fii atent la ce-ti doresti...s-ar putea sa ti se indeplineasca....si-o sa te coste... si-o sa te doara..... si-o sa-ti intre in sange, de nu vei mai putea scapa de ea...

Turbina da dependenta.

Am avut ocazie sa conduc, in mai multe randuri si pe distante semnificative un BMW 535i - E34 din 1991, in stare foarte buna, cu mici up-date la suspensie (amortizoare gas - Koni si bucse de poliuretan) in rest stock... Puterea masinii e de 211 cai, T5-ul meu are 210 (am motorul de 1984 cmc). Din puncte de vedere al tinutei de drum cu regret o spun, BMW-ul e clar peste T5 - pot fi un pic subiectiv, eu sunt fan tractiune spate. Dezvoltarea puterii se face liniar in BMW, cu un varf intre 3000 si 4000-4200 de ture, cu un sound al motorului superb (deh, motor de 3500 cmc)...

Si totusi, n-as renunta la T5-ul meu pentru un 535 nici mort (nu din motive economice).... Sub 2000 de ture parca e o birja obosita...de-abia se misca, urca inceeet spre 2000 apoi mai vioi spre douamiicincisute,

douamiisasesute, douamiisap... :o

BAAANG

Hell breakes loose, my friend! Capul ti se izbeste de tetiera cu freccventa cu care schimbi vitezele...3 Woof! 4 Wooof! 5 Woof! Volanul parca se lupta cu tine sa te trimita in balarii la cea mai mica denivelare sau iregularitate din carosabil. Acul turometrului parcurge distanta dintre 2800 si 5000 cu viteza luminii....si fractiunea aceea magica de timp, milisecundele dintre apasatul pedalei si reactia turbinei...just read my signature below! I was not lying!

If you have the money, go for it. You'll end up broke, but happy! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Perfect de acord cu Red_Blue_Fighter. ....

S40-ul meu T4 are acelasi comportament .... bestial pot sa zic :).

Cine a mers cu el stie ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now