prely

Ecran navigatie s40/ 2008

9 posts in this topic

Salut! De ceva vreme ecranul navigatiei face figuri...mai exact culorile de fundal au luat-o razna. Uneori e mov, alteori rosu, verde iar alteori este ok. (mai rar ce-i drept). Exceptand problema asta, navigatia nu prezinta alte defectiuni. A mai patit cineva asa ceva? Eu as zice ca e vreun contact slab pe undeva, asa cum se mai intampla cu telefoanele cu clapeta. Pana ajung la un service volvo, aveti vreun sfat? Multumesc anticipat!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare

Cel mai posibil cablul de semnal video sau conectorii au o problema, posibil sa fie cablul putin sectionat si sa nu faca contact tot timpul.

Mergi la dl inginer Alex Voicu (MC) si cred ca se rezolva.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

As merge cu mare drag, insa dau cu sapa prin Bxl. E complicat sa-mi bag mainile pe acolo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai e treaba de electrician/electronist...

Daca nu merge reparat (lipit) cablul, iti trebuie altul nou daca aia e buba. Ce stiu e ca e cam complicat sa scoti afara ecranul navigatiei, parca se pot rupe niste plasticuri...

Mergi la Service Volvo, vezi ce zic, si ne spui si noua, vedem cum putem ajuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc mult, cu siguranta asa voi face! Si va tin la curent. Desi din cate am inteles, cei de pe aici schimba, nu repara...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da...atata schimba pana merge bine sau nu mai merge deloc...:))

De aia ei le vand dupa 4-5 ani...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cam asa e, desi am impresia ca le vand intre ei... Aici sunt la mare cautare/ pret, s40 cu motoare de 2l, cele pe final de serie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca este banda de la display din pacate doar la un reparator de telefoane mobile sa mergi, cu displayu-ul in brate. Eu nu prea mai am nici ochii si nici sculele necesare sa repar, asta daca as avea si timp :)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai sunt printre cele mai faine D3-urile (poate cele mai faine pe S40 ca si raport putere/masa/consum)...de aia sunt la cautare. Si as schimba-o si eu pe a mea cu un D3, dar de unde diferenta de bani plus ca ar trebui sa vin sa caut una in BeNeLux, aici in Romania sunt rare si scumpe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now