Sign in to follow this  
Followers 0
yachtmanblue

Oferta revizie 4PLUS la dealerii Volvo

9 posts in this topic

Salutare,

Sunt super incantat de oferta celor de la Volvo (http://my.volvocars.ro/volvo-service-4plus) si sper sa beneficiez de reducerile oferite, in conditiile mesajului pe care l-am trimis mai jos. Am solicitat ca programarea sa fie la dealerul autorizat din Timisoara. Bineinteles ca este o ironie mesajul, dar nu se poate sa desfiintezi doua reprezentante (Iasi si Brasov) si sa lasi clientii din jumatate de tara ai nimanui, prin nedeschiderea altor reprezentante autorizate Volvo. Stim cu totii ca un oarecare mecanic iti poate face mai mult rau (de ex. iti recomanda ulei 5W-30 ca merge), sau daca ai cumparat masina de noua esti obligat sa iti faci revizia in reprezentanta.

"Buna seara,
Avand vedere ca nicaieri in zona de est a tarii nu aveti un service autorizat Volvo, ma gandesc ca veti oferi, ca orice marca ce ofera masini premium si isi respecta clientii dupa vanzare, si cazare de o noapte la un hotel de 5 stele cu acces la Spa inclus, tinand cont de efortul depus, pentru a strabate distanta de 634km pe o durata de minim 10 ore. Va multumesc si astept cu interes toate detaliile programarii.

Cu deosebit respect."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deosebit de important este ca in Romania nu exista REPREZENTANTA Volvo ci DEALERI. Practic... pe Volvo nu prea-l intereseaza. Imi imaginez ca interesul pentru piata romaneasca este (pe buna dreptate) foarte scazut, ca altfel si-ar fi construit un bloculet pe undeva. 
ai mei doi centi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am confundata reprezentanta cu dealerul. Acuma, in privinta interesului pt o piata, orice s-ar spune ajungem la intrebarea, ce a fost mai intai oul sau gaina? Caci, cu o prezenta activa pe piata din Romania cred ca si-ar mari cota de piata, sustinuti si de noile modele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reprezentantele din Ro sunt pravalii private, nu sunt ale producatorului de masini Volvo. Daca ai bani si te poti alinia cerintelor, iti poti face si tu reprezentanta

Share this post


Link to post
Share on other sites
Am confundata reprezentanta cu dealerul. Acuma, in privinta interesului pt o piata, orice s-ar spune ajungem la intrebarea, ce a fost mai intai oul sau gaina? Caci, cu o prezenta activa pe piata din Romania cred ca si-ar mari cota de piata, sustinuti si de noile modele.

La câteva sute de mașini vândute pe an nu-și bate nici un producător capul.

Ai service Volvo la Chișinău. Sunt ok băieții și e ieftin .

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 1 oră, Mihai933 a spus:

Deosebit de important este ca in Romania nu exista REPREZENTANTA Volvo ci DEALERI. Practic... pe Volvo nu prea-l intereseaza. Imi imaginez ca interesul pentru piata romaneasca este (pe buna dreptate) foarte scazut, ca altfel si-ar fi construit un bloculet pe undeva. 
ai mei doi centi.

Offtopic

Atit timp cit au suportul logistic al Volvo la orice ora,inseamna ca reprezinta marca in tara ,aici vorbind de Primus..Ca sa fii reprezentanta trebuie sa asiguri vinzare ,asistenta ,service ,sediu conforme etc .Cind cineva este deschizator de drum pe o marca si o mentine ,ma indoiesc sa fie  un simplu dealer.Restul de dealeri sau "reprezentante"  Volvo  fac ce vor ele sau cum?Nu renteza ,nu merg bine se inchid.. Poate generalizez  raportindu-ma si din ce stiu cu alte marci dar cine mai stie clar!:)

 

 

 

Edited by 1984

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uite ca nu m-am gandit sa vad daca gasesc service in Rep.Moldova.  Se explica acum de ce vad asa multe Volvo uri inspre si dinspre Albita si Sculeni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am fost sunat de reprezentantii delerului din Timisoara. Atat de catre o persoana de la service cat si de directorul lor de vanzari. M-au tratat cu respect si au dorit sa imi recomande dealeri mai apropiati de ex. din Constanta. Le-am explicat si au inteles mesajul si ironia insa, cum spunea si @Mihai933 , mi-au zis ca nu prea are cine sa auda de la Volvo despre Romania dar mi-au recomandat sa transmit nemultumirea catre importatorul direct... ceva cu inter trade... Ghinion pt detinatorii de Volvo din est si centrul tarii, mai ales cei cu masini noi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

EIT este importatorul și e fix Primus Auto .

Sent from my SM-N920S using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0