Nandy

Lumini/becuri bord

7 posts in this topic

Buna ziua dragi posesori de Volvo, nu stiu daca s-au mai discutat chestii legate de acest topic!

Are cineva o poza cu borul masinii seara? (v40 2003)

Sunt curios deoarece anul trecut dupa ce am cumparat masina, peste o luna si ceva mi s-au ars toate beculetele din bord, inafara de ceas! Am mers la cineva si mi-a transformat in leduri beculetele din clima, au tinut o luna si dupa au inceput sa lumineze ciudat! Am gasit pe un site beculete, par originale! Am comandat 3 pentru blocul de lumini si 3 pentru clima, astept deja cu nerabdare! Dar in butonul de avarie si in infocenter nu gasesc becuri de loc!

Daca are cineva o poza cu tot bordul masinii va rog sa-mi postati, mi-e dor sa vad bordul cu becuri originale! Multumesc!:)

Edited by Nandy

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sa.ti trimit eu maine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mersi frumos!

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna ziua dragi posesori de Volvo, stie cineva cum se numeste acest bec, ce soclu are? (Infocenter Volvo V40) Multumesc!b1555ed7d485e8ffb08c611ed555edb4.jpg

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut. Cumpara doar becul. Soclul i-l refolosesti. E mult mai ieftin. E 1 leu becul. gasesti pe la magazinele de electronice

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut.Inlocuirea ledurilor din spatele indicatoarelor de bord  e cam anevoioasa,trebuie demontate multe piese.Daca ti s-au ars atat de des trebuie verificat circuitul electric de catre un profesionist...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now