Sign in to follow this  
Followers 0
gabrielpost

Activare proiectoare,scaun cu comenzi electrice+incalzire scaune volvo s80 2002

8 posts in this topic

Salutare forumisti! Desi am contul pe forum facut de ceva timp,nu prea am postat,dar am urmarit cu interes discutiile de aici.detin un volvo s80 din 2002,motorizare D5244T.Masina a venit din fabrica cu interior textil,scaune manuale,fara incalzire,fara proiectoare de ceata.Cum aveam ceva pitici la cap,am achizitionat sh un set de proiectoare,un interior din piele cu incalzire si un scaun sofer cu comenzi electrice si memorie.masina este precablata,am conectat scaunul si functioneaza 30sec dupa care, pauza.Se poate rezolva ceva sau necesita soft la reprezentanta? Pentru incalzire si proiectoare stiu ca se pot activa doar la reprezentanta,dar nu am gasit nimic concret despre scaun.Am intrebat aici ca sa stiu daca mai mut tapiteria de pe scaunul manual pe cel electric..Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Soft la reprezentanta pt toate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc! O sa sun la reprezentanta sa cer niste preturi si eventual o programare...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar nu exista alta obtiune in afara de Primus unde sa pot instala softurile? Cei de la departamentul "service" sunt in ultimul hal de nesimtire...am facut 2 cereri prin formularul online si nu m-a sunat nimeni...am reusit sa ii prind la telefon,de doua ori in 3 zile mi-au promis ca ma suna in 30 min sa imi zica preturile si sa imi faca programare si nimic....

Share this post


Link to post
Share on other sites

In sfarsit am prins o programare la Primus...soft proiectoare ceata 84ron,soft incalzire scaune 84ron,total cu manopera+tva 383ron.Scaunul nu au reusit sa il faca sa functioneze,au incercat reload PSM si au spus ca nu se poate...am observat ca masina donatoare este din 1999,am vreo sansa daca caut scaun electric din 2002 sa schimb doar unitatea de comanda? Cei de la Primus nu au stiut ce sa zica...daca nu,il las asa si gata...am timp in 30sec sa il reglez :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai de aia nu merge. Am eu o unitate dar nu stiu pentru ce an este. Trebuie sa ma uit in Vida

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 10 minute, paunionutz a spus:

Pai de aia nu merge. Am eu o unitate dar nu stiu pentru ce an este. Trebuie sa ma uit in Vida

daca e pentru 2002 ar fii ideala...eventual imi dai un pm daca e compatibila,si daca nu o folosesti...normal ca nu degeaba ;) Merci mult!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0