Mau

S40 DRIVe 1.6 diesel 2009

21 posts in this topic

Bună ziua.de curând am schimbat bateria la masina. Bateria veche era probabil  cea dîn fabrica deoarece era inscripționata cu "volvo". Era baterie pentru start &stop.scria pe ea și era de putere mai mare. Electromotorul nu stiu de care este sau de care ar trebui sa fie . Întrebarea mea : este posibil sa fi fost echipata cu s&s înainte? ? Menționez ca am cumpărat masina de vreo3 luni de la ceva "samsari" . Nu am nici un buton de activare sau dezactivare  pe consola.. Poate s-a mai lovit careva de aceasta dilema și mă poate lămuri și pe mine. Mulțumesc 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am intalnit si la alte marci, echipare cu baterii SS, chiar daca nu aveau functia pe masina, dar nu stiu sa-ti motivul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oare sunt făcute așa ca sa se poată pune funcția asta de ss după ieșirea din fabrica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu prea cred. Am vazut la 2 masini, care nu au functia de loc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sti cumva cum as putea gasi dotările din fabrica ale mașinii? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pui o serie de sasiu și afli și dotările. Dar nu cred ca e greu sa te uiți prin masina și sa vezi ce dotări ai . Sincer. 😂

Sent from my SM-N920S using Tapatalk

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bună asta Bogdan .. Ști vorba aia: ce am fost și ce am ajuns.... masina am luat-o de la samsari și as vrea sa știu ce dotări ar trebui sa fie teoretic,și câte mai sunt practic  un exemplu,în certificatul belgian al mașinii era trecut euro 5 , iar la arr au pus-o euro 4

image-0-02-01-78316555b4b67df7f307a3b57a0ef8f16ac5e953e9439d74e8688d5f406407f0-V-1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dacă te uitai în COC vedeai ca este EURO4.

Sent from my SM-N920S using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai ca opțiuni următoarele.

c3195361a4a4d6664f1caf4814cbf755.jpg

Sent from my SM-N920S using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merci Bogdan. Când vi la Maramureș dau o horincă 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ohoooo, cata lume ma ameninta cu chestia asta, daca ajung in Maramures nu mai plec decat intr-o lada lucioasa si cu picioarele inainte  . :D 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

RTI-function without TV? exista si WITH TV?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate dai o fugă de sărbători, faci un Crăciun ca-n maramu' ...Cred ca ti-ar prinde bine..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar așa. Se pot aduce îmbunătățiri la navigație? Gen TV sau sa sa pun IGO în loc de programul existent de navi???curiozitatea asta-o mare ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

La navi ii poti face doar update cu o versiune mai noua de harti.

Daca vrei chestii mai avansate (camera in spate, IGO sau mai stiu eu ce sistem de navigatie) ceva de la Bluepower care se pune in locul radio-cd-ului daca nu ma insel, cred ca e cineva pe aici care are, sau cel putin am vazut pe grupul de Volvo Europa...dar nu prea merita chinul si banii sa faci update-uri pe Volvo, e cam durere de cap...e bine sa iti iei de la inceput ceva care sa aiba tot ce trebuie, upgrade-urile sunt foarte dificil/costisitor de facut.

@Bogdan G ma poti ajuta si pe mine te rog sa imi spui ce folosesti ca sa afli dotarile (eu am incercat online fara succes pe carfax si AutoCheck), sau daca nu vrei sa iti fur secretul, ma poti ajuta si pe mine cu o lista pentru YV1MS76F2B2537177, sunt curios de niste chestii care sunt mai putin vizibile sau tangibile la o simpla privire asupra masinii :D Multumesc frumos!

Edited by Claudiu T

Share this post


Link to post
Share on other sites
000033 Cruise Control
000142 RTI navigatie- en verkeersinformatiesysteem
000145 Rokerspakket
000165 Reservewiel met 125/85 R16 band en wagenkrik
000167 Elektrisch inklapbare buitenspiegels met verlichting
000360 Dashboard in het Nederlands
000370 Regensensor
000502 High Performance audiosysteem, 4x40W, 8 luidsprekers
000529 Park Assist: parkeerhulpsysteem achteraan
000603 BLIS (Blind Spot Information System)
000671 Automatische dimlichten
000732 Bluetooth handsfree systeem voor GSM
000842 Lichtmetalen velgen Libra 16"
900435 Gebruikershandleiding in het Nederlands
MCC02 / 000033 Business Line Plus: Cruise Control
MCC02 / 000142 Business Line Plus: RTI navigatie- en verkeersinformatiesysteem
MCC02 / 000167 Business Line Plus: Elektrisch inklapbare buitenspiegels met verlichting
MCC02 / 000502 Business Line Plus: High Performance audiosysteem, 4x40W, 8 luidsprekers
MCC02 / 000529 Business Line Plus: Park Assist: parkeerhulpsysteem achteraan
MCC02 / 000603 Business Line Plus: BLIS (Blind Spot Information System)
MCC02 / 000732 Business Line Plus: Bluetooth handsfree systeem voor GSM
MCC02 / 452005 Business Line Plus
MCC02 / 5CE100 Business Line Plus: 5CE1 Dalaro Dark Beige / Quartz
MCTGX / 000360 Dashboard en handleiding in het Nederlands: Dashboard in het Nederlands
MCTGX / 900435 Dashboard en handleiding in het Nederlands: Gebruikershandleiding in het Nederlands

Share this post


Link to post
Share on other sites

La navi am pus harti 2013 și am și hărțile din 2015 dar îmi trebuie puțin timp sa le pun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bogdan G Multumesc frumos! :) De geamuri laterale anti-furt nu iti zice nimic smecheria ta? Ca am fost mai demult la Roberto si cred ca din VIDA mi-a zis ca am si din alea, :D vroiam o confirmare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lasi putin geamul jos , si ar trebui sa fie subtil dar vizibil stratul de plastic din mijloc.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ai geamuri antifurt . Harden glass zice in Vida da nu sunt antifurt . Alea laminate sunt antifurt și nu ai .

Sent from my SM-N920S using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now