volvut

problema faruri si lumini spate

6 posts in this topic

buna seara tuturor am si eu ceva probleme cu luminile la al meu volvo,am schimbat blocul de lumini cel vechi fiind cel cu care am cumparat masina si era deja defect nu aprindea nici o lumina,am pus un altul luat de la dezmembrari si pe pozittia zero imi aprinde faza scurta pe pozitia1 stinge toate luminile iar pe pozitia2 aprinde faza scurta si pot aprinde si faza lunga normal in schimb pe pozitiile spate se aprind doar becurile de pe haion nu si cele de pe caroserie.imi poate spune si mie vre un coleg ce pot face sa rezolv aceasta problema?si daca pe partea spate ar trebui sa se aprinda si pe haion si pe caroserie?multumesc anticipat 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca nu ma insel, faza scurta pe pozitia zero inseamna ca ai lumini de zi, si le poti dezactiva doar la reprezentanta. Amu, daca masina e din 98 cum zici in semnatura, nush daca e acelasi caz. Cu alea din spate, nu stiu, o sa-ti spuna expertii.

Edited by ironman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parca a mai fost o discutie pe aici si sunt mai multe tipuri de blocuri de lumini. Chiar daca au aceleasi mufe, firele sunt asezate altfel in mufe si parca difera sii numarul de fire. Mai sapa si tu pe aici, ca o sa gasesti discutia

Share this post


Link to post
Share on other sites

am citit tot forumul dar nu am gasit nimic legat de problema mea,ma poate ajuta cineva va rog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si blocul de la dezmembrari este tot defect...esti convins ca e functional?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma gandesc la faptul ca ar fi alta asezarea firelor,ma poate ajuta cineva cu un electrician bun pentru a rezolva problema asta?in bucuresti

multumesc anticipat tuturor colegilor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now