cristiann

Demontare ornamente parbriz

3 posts in this topic

Salut. Daca ma poate ajuta si pe mine cineva sa-mi spuna cum se demonteaza ornamentele laterale de la parbiz la S 80 an 2002

Edited by cristiann

Share this post


Link to post
Share on other sites

A aparut apa sub capitonaj fata dr. Buretele e plin de apa si vreau sa vad daca e siliconul de la parbriz dezlipit sau canalul de sub ornament infundat. O sa fac maine experimemtul cu sticla de apa

Edited by cristiann

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu le.am scos tragand de ele cu o usoara miscare stanga-dreapta. Nu o sa scape toate clipsurile :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mersi. Am facut testul cu apa. Am turnat apa pe parbriz si nu a intrat apa. Surpriza cand am turnat apa pe scurgerea aia mare din ornamentul de la stergatoare a intrat apa in masina. Am obs ca sub ornament este o palnie dar ea nu intra in locasul de la tabla. Nu cumva lipseste ceva prelungire?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mersi. Am facut testul cu apa. Am turnat apa pe parbriz si nu a intrat apa. Surpriza cand am turnat apa pe scurgerea aia mare din ornamentul de la stergatoare a intrat apa in masina. Am obs ca sub ornament este o palnie dar ea nu intra in locasul de la tabla. Nu cumva lipseste ceva prelungire?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now