valimihai

In sfarsit Volvo XC60!

33 posts in this topic

firma leasing operational... leaseplan

au acces doar delearii auto

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@valimihai  Salut! Primul numar de telefon, imi parea cunoscut...

L-am verificat si eu in telefon si intr-adevar, il sunasem pe vacar. Are de vre-o doua luni un XC 90 negru la vanzare pe AUTOVIT.

Nu a mai fost nevoie sa ma deplasez la Tg. Mures. Pe mine m-a "convins" cu o poza facuta cartii service cu ultimile revizii... :D

Cred ca ar trebui initiat un topic,  pentru a informa potentialii cumparatori de VOLVO despre prezenta acestor ESCROCI pe piata auto (SH) si metodele lor de inselaciune.

Bafta la "shopping" si sarbatori fericite!

avx.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

dar chiar nu poate nimeni sa i umfle pe cei ce dau km inapoi, nu exista nici o institutie abilitata sa ia masuri. Chiar prietenul  unei colege a gasit un a6 cu 175k km in anunt si cand a cerut o verificare la reprezentanta avea in 2009 179k km . Ce sa mai zici.

Share this post


Link to post
Share on other sites
@valimihai  Salut! Primul numar de telefon, imi parea cunoscut...

L-am verificat si eu in telefon si intr-adevar, il sunasem pe vacar. Are de vre-o doua luni un XC 90 negru la vanzare pe AUTOVIT.

Nu a mai fost nevoie sa ma deplasez la Tg. Mures. Pe mine m-a "convins" cu o poza facuta cartii service cu ultimile revizii...

Cred ca ar trebui initiat un topic,  pentru a informa potentialii cumparatori de VOLVO despre prezenta acestor ESCROCI pe piata auto (SH) si metodele lor de inselaciune.

Bafta la "shopping" si sarbatori fericite!

avx.

 

 

Da, am vazut si xc90-ul parcat pe acolo. Avea numere de Franta sau Italia iar in anunt spune ca e din Germania (pe autovit in poze e fara placute de inmatriculare) Pe mine ma vrajea ca l-a cumparat pt tata-su! :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tocmai de aceia recomand verificarea masinii inainte de achizitionare .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samsarii de la Sovata au repostat anuntul: au mai adaugat 800 de km la masina (acum figureaza cu 173800) si tot Germania ca tara de provenienta si numere provizorii valabile o luna :).

Asa ca, atentie mare doritorilor!

Sent from my iPhone using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) samsarii "baieti destepti", cumpara masini pe firma < fara tva> majoritatea din Olanda < primesc inapoi BPM - un fel de taxa de poluare>.
Ca exemplu o masina de 12.500Eur ajunge sa coste efectiv intre 8500-9000Eur dupa ce se scade tva si BPM.
Vin in Ro si o cosmetizeaza putin < unii si la km> si apare la vanzare cu 10-11mii  < Calculator BPM >

Ca si pret, eu mereu ma raportez la o tara unde service-ul e ca la carte, ITP e drastic si nu prea exista manarii < Masini din Suedia >

Momentan si eu sunt cu ochii dupa un xc60 2014+ 2.0D4 / D3 < preturile fara tva 16500+ / km 80k+>

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

 ,,stiam ca  pt export , fostul proprietar (firma olandeza) isi primeste acel impozit,taxa  BPM ,nu "firma" din Ro .Ori asa ai zis dar nu am sesizat eu!:) Sint 3 preturi pentru masinile ce se vind in Olanda

 2 aspecte  ce le-am sesizat in timp!...Daca in Ro firma ce vinde ,are factura ,cu anaf-ul este ok iar daca masina nu este furata ,la politie esti valabil .

In rest de ce si cum au kilometrii de "tir"  pe unde este adusa si in ce fel,nu mai conteaza pentru institutii.  Nu este vorba de baieti priceputi ci de toleranta unor chestii de catre anume institutii cu oameni  delegati ,detasati care lucreaza in contra timp (mai )tot timpul .Asta este impresia mea din ce se mai vede ,aude ,mass media..In fine

Piata auto nu este reala ca si pret ,parcul auto imbatrinit ,insa  au masina cam toti membrii unei familii ,astazi.

Peste 2,3 ani sa vedem productia de elicoptere daca  va inflori..:laughing7:

Scuze pentru deturnare de la subiect

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now