Sign in to follow this  
Followers 0
Erard

Preturi revizi Olanda oferta de vara

7 posts in this topic

Ce parere aveti sunt mai mari sau mai mici ca in Ro? la preturile acestea este inclusa si distributia,

scan0001gq0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

sincer nu stiu (eu am 9000 km) inca nu am fost la prima revizie.

Daca citesti pe forum (subiectul service in RO) nu stii ce sa mai crezi, ma refer la calitatea serviciilor.

Eu as opta ptr. revizie in Olanda - dar nu se stie niciodata ce e mai bine. E posibil sa fie nemultumiti si acolo.

Poate daca gasesti un forum al posesorilor de volvo din Amsterdam te ajuta sa iei o decizie.

IMPORTANT ptr mine nu este pretul ci calitatea serviciului prestat.

Nu cred ca sint diferente majore la tarif, consumabile, etc.

succes,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pot sa iti spun ca nu poti compara calitatea serviciilor efectuate in tara cu cele de aici ,calitatea este net superioara la fel si mentalitatea care difera foarte mult [in Ro].

Citeste ce se scrie pe forum despre calitatea srviiciilor din tara ,ma bucur ca nu trebui sa ma duc acolo cu vreo problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa va zic cate ceva despre revizii.

In general piesele Volvo sunt ieftine fata de alte masini. Apoi, ca sa te duci pana in Olanda, trebuie sa platesti "drumu cum se zice, adica pentru combustibil, Rovinietele in Ungaria, Austria, Germania si nu stiu dupa Germania, deaorece nu am fost. "

Daca stati sa faceti un calcul, Revizia in Olanda va duce mult mai mult decat aici in Romania.

Apoi, daca vreti sa faceti o revizie general, de ce nu va duceti la o Reprezentanta Volvo din Romania.

Din cate stiu e la Arad, Bucuresti, Brasov mi se pare si Hunedoara!

Apoi, puteti pune si Piese Aftermarket care sunt bune si ele.

La Romani este o mentalitate veche " Original Tot sa fie " dar nu va intrebati, omu ce prefera " sa dea pe o piesa 500 lei sau una indentica, dar Aftermarket la 300 lei? "

Am observat foarte multi, care  isi dau aere de vedete " o ard cu " pleata in vant " EMO, ce sa mai  Si ei nici macar bani de o masina nu au!

Oricum, eu zic " ca si in Romania, la un pret destul de bun, puteti gasii piese de calitate si servici-uri bune. Si sa nu imi spuneti mie, ca voi de cand aveti masini, atunci cand schimbati ceva NUMAI LA SERVICE AUTORIZAT VA DUCETI!"

sincer nu stiu (eu am 9000 km) inca nu am fost la prima revizie.

Daca citesti pe forum (subiectul service in RO) nu stii ce sa mai crezi, ma refer la calitatea serviciilor.

Eu as opta ptr. revizie in Olanda - dar nu se stie niciodata ce e mai bine. E posibil sa fie nemultumiti si acolo.

Poate daca gasesti un forum al posesorilor de volvo din Amsterdam te ajuta sa iei o decizie.

IMPORTANT ptr mine nu este pretul ci calitatea serviciului prestat.

Nu cred ca sint diferente majore la tarif, consumabile, etc.

succes,

Share this post


Link to post
Share on other sites

In Hunedoara nu este reprezentanta. Nici in Arad, eventual la Timisoara...etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0