Midnight Caller

S-a lansat C30-ul

9 posts in this topic

Ce parere aveti de noul model C30 de la Volvo ?

Dupa mine nu prea mai seamana (cel putin din spate) cu nimic din ceea ce-au scos suedezii pana acum. E un fel de V40 scurtat, cu spate de XC90... Mi se pare total aiurea sa aiba luneta atat de mare, da senzatia ca vezi tot ce are in portbagaj proprietarul... Din fata mi se pare reusita, desi seama izbitor cu S40/V50, insa dintr-o parte e alta masina. Parca se termina prea brusc !

Partea buna a lucrurilor este ca deja trei firme de tuning din SUA au prezentat la SEMA trei versiuni preparate ale lui C30 la salonul de la Las Vegas.

sursa : Auto Market.ro

http://www.automarket.ro/stiri/c30-sa-dopat-la-sema-1093.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

din cate am citit, se vrea o masina cu look sportiv si nu numai, care sa reinvie ideea lui volvo 480, cu care are asemanari la partea spate.

v480.bmp

Share this post


Link to post
Share on other sites

O mashina micutza shi foarte dragutza  ;D o sa aiba multzi cumparatori atat in tzara cat si in afara ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

In tara, nu stiu cati cumparatori o sa aiba datorita service-ului, dar pe alte meleaguri este o masina atractiva din multe puncte de vedere.

PS: Ma gandeam sa ne adunam toti in parcare la Forum Auto, sau cum i se mai zice acum, sa aruncam cu cateva cartoane de oua, si apoi sa fugim.  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ideea e urmatoarea:prima a fost P1800es,dupa care in amintirea acestui model s-a facut 480es sau tubo(care are o istorie destul de interesanta),iar in amintirea lui 480 s-a facut C30.pentru mai multe detalii intrati pe wikipedia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now