Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

gabrielpost

Cumpar calculator scaun sofer volvo s80 2002

13 posts in this topic

Dupa cum spune si titlul,cumpar calculator scaun sofer pentru volvo s80 dar din 2002...cel pe care il am este de pe o masina din 1999 si functioneaza 30sec dupa care intra in protectie...De preferat ar fi sa gasesc piesa in zona Ploiesti-Bucuresti pentru a putea face proba,dar accept si din alte zone,prin curier,cu conditia sa pot returna piesa in cazul in care nu functioneaza.Ma puteti contacta aici pe PM sau la telefon 07doi4117sapte72.Va multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce calculator doresti de fapt?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai nu scrie in titlu Mariane? Vrea omul calculator scaun electric, pe stanga. Scaunul electric, are si un calculator, in afara de butoanele de reglaj.

Gabrielpost, am eu un calculator, dar nu stiu ce an de fabricatie este. Ai un cod de pe cel original?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai asta e problema,ca cel original nu exista...masina a venit din fabrica cu scaun manual,pe care l-am schimbat cu unul electric luat de pe un s80 dar din 1999...am facut reload PSM la reprezentanta dar nu am rezolvat nimic...a ramas sa mai incerc sa schimb calculatorul scaunului cu unul din 2002,din ce am citit pe forumuri ar trebui sa functioneze fara vreun alt soft aditional...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai nu trebuia psm reload ci psm app. 

Poți pune 20 de calculatoare, ele vor merge fix 30 secunde de când deschizi usa .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Banuiesc ca tot la reprezentanta trebuie facut? Se poate face sau imi baga pastila ca nu se poate? Cand l-am intrebat data trecuta pe electricianul de la primus cum as putea face scaunul sa functioneze a ridicat din umeri....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am incercat sa editez postul de mai sus dar nu s-a putut...M-am uitat pe factura de la primus si au specificat ca nu se poate incarca soft pentru scaunul electric PSM...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 20 ore, paunionutz a spus:

Pai nu scrie in titlu Mariane? Vrea omul calculator scaun electric, pe stanga. Scaunul electric, are si un calculator, in afara de butoanele de reglaj.

Gabrielpost, am eu un calculator, dar nu stiu ce an de fabricatie este. Ai un cod de pe cel original?

Scuze...nu intelesesem ca e vorba de scaun cu reglaj electric..implicit si memorie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 14 ore, gabrielpost a spus:

Am incercat sa editez postul de mai sus dar nu s-a putut...M-am uitat pe factura de la primus si au specificat ca nu se poate incarca soft pentru scaunul electric PSM...

Asa este . Numai la facelift merge, la 2002 nici o sansa . 

Nu cred ca este o rezolvare modul de 2002, la facelift apare PSM-ul in lista de calculatoare singur, fara soft fara nimic, la modelele pana in facelift eu nu am reusit sa le fac sa mearga . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca nu se poate,asta e....o sa trebuiasca sa ma multumesc cu cele 30sec dupa ce deschid usa...asta daca nu ma ia capul intr-o zi si mut husele si pernele inapoi pe scaunul cu comenzi manuale :D Multumesc tuturor pentru raspunsuri! Se poate inchide topic-ul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu te supăra, dar chiar freci zilnic scaunul ala? O zi crești și una scazi în înălțime? 😁

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stai linistit ca nu am de ce ma supara ;) Intr-adevar,nu prea am umblat la reglaje de cand l-am montat,dar cand fac curat in masina ma cam incurca faptul ca nu il pot muta fata-spate sa pot aspira calumea,si in plus de asta,am un pitic la creier care ma zgarmane ca am un lucru nefunctional 100% pe masina :D Dar asta e...trebuia sa ma documentez mai bine inainte sa fac schimbarea....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai e o varianta . Sa pui întrerupător pe firul de CAN și când tai CANul si îl pui din nou iar ai 30 secunde .

Sent from my SM-N920S using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites