Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Marian Sabou

Cumpar kit rdesign volvo s40 prefacelift+ toba

13 posts in this topic

Cumpar kit rdesign pentru volvo s40 model prefacelift ( praguri, prelungire bara fata, prelungire bara spate) si o toba cu doua evacuari.

Sent from my Sony Z5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu exista Rdesign pana la facelift .

Tu vrei de fapt de pe o varianta sport .

Sent from my SM-N920S using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Le-am trimis mail, iar raspunsul lor a fost: "

spoilers are repalcements made of fiberglass and  may require more or less adapt to ensure a perfect fit.
to install You should use glue for glass and screws.

Best regards "

Asadar, mai bine cumpar ceva din dezmembrari care il revopsesc si apoi il montez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi ca din dezmembrari este de3,4 ori mai scump

Share this post


Link to post
Share on other sites

A se nota ca kitul din dezmembrari este OEM (avantajul fata de fibra de sticla; cel oem este mult mai usor si este plug-n-play), care nou a costat o caruta de bani. Asfel se justifica in pretul mai mare, insa de bun simt.

offtopic: Sandro, ai ceva elemente Rdesign pt C30? (ma intereseaza fusta fata si fusta spate (eventual si cu evacuare). Mersi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Offtopic..

Kit din fibra ,nu este musai mai greu  ci este mai casabil fata de cel OEM.

De asemenea orice piesa aftermarket din plastic (vezi bari ,grile,aripi )sau bricolata este mai casabila decit  OEM .Tot ce este OEM se reface relativ bine in urma loviturilor.etc pe cind aftermarket-ul se arunca ,insa sint alti bani pt.OEM...totusi unele repere sint cam umflate la pret uneori ..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neata, ca si pret am discutat cu ei si mi-au spus ca imi trimite prelungire bara fata, prelungire bara spate, pragurile de sub usi( cele de pe usi nu intra in pret) la pretul de 170GBP( Lire ).

"Hello!
It is possible to buy thisBODY KIT ( front skirt + rear skirt + side skirts )  for135 GBP + 35GBP shipping cost,
Please reply if you like, such an agreement?
If YES."

Asa ca vreau sa vad un pret pentru OEM si sa fac o comparatie.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ok pretul. Doar o prelungire fata costa 500 lei la un coleg de pe forum. 

La un altul, pretul pentru tot kitul e 500 euro si va trebui vopsit in culoarea ta.

Eu am dat 250 lei pe un eleron de V50 R-design+100 lei vopsitul+ 25 lei vopseaua.

Cam asa preturi sunt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am pus un eleron din asta facut pe o masina, dupa 12 luni e crapata toata vopseaua si arata ingrozitor . Are 10kg fata de 2.5kg cat avea cel original . 

Un kit original costa cca 6000 lei nou, deci la SH nu poate costa mai putin de 500E . 

Calitatea OE e altceva fata de alea aftermarket de fibra care sunt niste gunoaie . 

Eu am luat din alea facute in Polonia, cica calitate A+ . :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am pe stoc chitul daca te mai intereseaza .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 30 minute, george_s40 a spus:

Ai si pentru V50 dupa 2007?

cred ca da .

Share this post


Link to post
Share on other sites