casmin

placute de frana REMSA

6 posts in this topic

Salutare,

ce parere aveti de placutele de frana REMSA (made in spain)? cam cat de repede se consuma, fac sau nu negreala pe jenti...tocmai mi-am pus acest tip de placute pe spate si as vrea sa stiu daca am luat teapa sau nu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proaste... :) Ferodo PREMIER costa cam 190-200RON/set pt. fata, Mintex-ul se invarte pe la 110RON setul pe fata. Textar-ul sare de 250RON/set pe fata.

Cat dai atata face :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

de la foarte proaste spre CELE MAI PROASTE. dupa 2 franari mai tari , si incing si nu mai tine frana deloc.si negreala pe jante...la greu. nu stiu ce am luat dupa aceea, dar  a fost diferenta enorma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut Casmin, care a fost pana la urma experienta cu placutele REMSA sunt asa de proaste precum reiese din discutie sau ai alta parere

multumesc in calitate de viitor posesoer de placute remsa pe fata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am placute REMSA, parerea mea este ca nu merita banii, s-au uzat prea repede fata de cele Ferodo care le-am avut inainte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

placutele remsa se uzeaza fosrte repede si chiar nu merita banii...am schimbat un set dupa nici 30.000 km, si le-am folosit pentru rotile spate...cele de pe fata nu mai stiu exact ce sunt (parca ferodo), dar au mai mult de 40.000 km si inca mai merg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now