ironman

A dat sa moara motorul (cred) stand pe loc

7 posts in this topic

Salutare,

Azi am patit o chestie in premiera. Stand pe loc, intr-o coloana, cu schimbatorul in D si frana apasata, de nicaieri asa, s-a zguduit dintr-o data masina, am auzit un sunet din acela ca si cum moare motorul, si tot brusc si-a revenit, si s-a comportat normal dupa aceea, cat am mai mers, cativa kilometri. M-am speriat groaznic avand in vedere istoricul cutiei. Totul a durat cam o secunda, doua, n-am avut timp sa ma uit la turometru (era la 800 cand m-am dezmeticit) sau la altceva prin bord. Erori in bord nu sunt. 

Aveti vreo idee despre ce s-ar fi putut intampla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am facut o diagnoza azi (nu cu Vida-Dice, ca n-am gasit), si un test drive cu un pilot de curse (si chiar a fost ca la raliu, inca sunt alb la fata). Concluzia e ca totul se prezinta bine, masina merge ok, cutia raspunde cum trebuie cand trebuie, erori nu sunt, iar acea scuturatura ar fi putut fi de la o valva care nu a... facut ce trebuia sa faca, cum si cand trebuia sa faca... n-am inteles exact exprimarea. Speram sa nu se mai intample :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce iubesc eu topicurile astea cu monolog :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poi daca nu raspunde nimeni, revin eu cu updateuri:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca era o problema cunoscuta sigur gaseai raspunsul . 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa m-am gandit si eu. Tot speram sa zica cineva de EGR, filtru aer, etc etc, chestii mai mici... dar n-a fost sa fie 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dacă era din EGR sau din ce vrei tu altceva nu se zguduia toată masina .

Mai mult ca sigur din cutie a fost .

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now