Adi9o

Scurgeri ulei

3 posts in this topic

Oameni buni, S80 ONU detin twin turbo 2.8 benzina, fabricatei anul 1999, Masina Este impecabila, ca sunt o Problema, va rog sa-mi da-ti onu CEVA .żn acceleratii indiciu de 2500 rp, cu came atunci cand intra turbinele, mult imi scuipa Foarte ulei, Nu se-aude Nici onu zgomot DIN zona motorului gen Turbinei, pur si simplu de lac Clipe de iubire cu motor Ulei de pe asfalt.daca accelerez fara sa las sa Gen rege Intre jos turbinele, bine .. Totul Nu mai curge! O parere va rog, nu stiu ce sa mai fac, Nu vreau sa apelez la serviciul incas, CA ORICUM ar exagera, pentru o Doar Lua banuti IMI, un raspuns !! astept

 
Edited by Adi9o

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Adi9o said:

Oameni buni,detin un volvo s80 twin turbo 2.8 benzina,anul fabricatei 1999,masina este impecabila,doar ca are o problema ,va rog sa-mi da-ti un indiciu ceva .In acceleratii de 2500 rp,cam atunci cand intra turbinele,imi scuipa foarte mult ulei,nu se aude nici-un zgomot din zona motorului gen turbina,pur si simplu gasesc lac de ulei de motor pe asfalt.daca accelerez fara sa las sa intre turbinele gen king down,totul bine ..nu mai curge! O parere va rog,nu stiu ce sa mai fac,nu vreau sa apelez inca la service,ca oricum ar exagera,doar pentru a imi lua banuti,astept un raspuns!!

 
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now