Sign in to follow this  
Followers 0
noubogdan

Achiziție s40

6 posts in this topic

In primul rând ma bucur ca va pot saluta sunt nou pe acest forum , urmăresc de ceva timp achiziționare unui Volvo pana acum am tot evitat acest lucru in favoare altor mărci. Ceia ce vreau este un S40 fabricație de la 2008 in sus  sa fie diesel și ca motor mar  interesa in primul rând motorul de 2.0 de la cei care au aceasta mașina cum este cât de fiabila este cam ce     probleme majore exista la acest model și dacă știți pe cineva care o asemenea mașina de vânzare cât de cât in mințile ei va mulțumesc și sper sa măresc numărul posesorilor de Volvo o zi minunata 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

"Ceia" ce cauti gasesti in coltul din dreapta sus , search it....

Sunt cel putin 6 topicuri de genul asta!

Sent from my iPhone using Tapatalk

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut! Sunt și eu nou posesor de volvo s40 motor 2.0d. Probleme majore nu am la ea ( masina o am de o saptamana) dar îți pot spune ca prea multe defecte nu a avut la cumpărare. Cu ce te pot ajuta e sa îți spun cât am dat la revizii ( filtre, distribuție, plăcute frane) : 17 milioane cu tot cu manopera

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, luc said:

Salut! Sunt și eu nou posesor de volvo s40 motor 2.0d. Probleme majore nu am la ea ( masina o am de o saptamana) dar îți pot spune ca prea multe defecte nu a avut la cumpărare. Cu ce te pot ajuta e sa îți spun cât am dat la revizii ( filtre, distribuție, plăcute frane) : 17 milioane cu tot cu manopera

Mulțumesc pana acum ce părere ai de mașina cum se comporta 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sincer o ador. Nu sunt nici un șofer experimentat ( sa îți pot da sfaturi în comparație cu alte masini) dar nu prea are ce sa nu îți placa la ea. Accelerează destul de repede, motorul din interior abia îl auzi ( nici dacă stai la exterior sa știi ca nu e prea gălăgios) , pielea din interior mi se pare mai fina ( comparație cu bmw), comoda, și sa cauți sa îți iei cu sistemul audio de înaltă performanță de la volvo și nu o sa regreti ( un prieten îmi cauta tubul de bas în portbagaj :))). ) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0