Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Aramis

nu stiu unde ar trebui sa raspund mesajelor primite de la budulan si iulirx

2 posts in this topic

pentru budulan:

Multumesc de raspuns!

problema mea privind navigatia originala (este o singura varianta, VOLVO RTI, nu?) este intrebarea daca, intr-un timp rezonabil (1an de exemplu) va aparea harta pentru Romania, upgradabila pe acest sistem. Sau ca solutie, poate folosirea doar a ecranului incorporat. Oricum , am citit pe un site VOLVO (parca la americani???) ca TV-ul se deconecteaza la 3km/h. Deci nici pasagerul nu beneficiaza de acest avantaj. Si ce nu-mi mai este clar este calea de utilizare a DVD-urilor. Eu am crezut ca se foloseste de unitatea sistemului audio, dar sistemul audio contine un CD, nu DVD. In plus pentru TV, ce soi de receptor ai nevoie? Nu prea ma pricep la lucrurile astea, dar vreau sa invat.

pentru iulirx:

Multumesc! Deja ma simt de-al vostru.

Nu am o problema cu raza de intoarcere pentru ca acum conduc un SEAT ALHAMBRA de 7 locuri. E OK. Te inveti repede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Harta pentru modelul 2008 va fi disponibila in cursul acestui an. Am postat cum se face sa-ti pui sursa exterioara pe RTI (care este intr-adevar unic pe VOLVO) si cand iti vei achizitiona masina te ajutam cu placere sa pui si tv, dvd...etc. Cat despre 3km/h se decodeaza fara probleme  ;D Dureaza 40 de secunde  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0