Andu

Far stanga

7 posts in this topic

Nu stiu cum, dar astazi am vazut geamul farului spart. Un S40 din 2004( nu modelul nou), xenoane si ma intreb acum daca trebuie schimbat tot farul sau nu mai geamul ala? Cam cat costa unul nou ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se schimba doar geamul, stai linistit... ;)  http://www.volvo-club.ro/forum/index.php/topic,689.0.html

Eu il am "ciupit"  pe partea stanga, am dat comanda  pentru geamurile ambelor faruri si pana le-am primit a mai aparut o "zgaiba"... (deh ...drumurile patriei) :D  Culmea! Exact in ziua in care am primit pachetul  ;D

Tinand cont de faptul ca dimensiunea "avariilor" se rezuma la 4-5 mm si sticla geamului nu este patrunsa am luat hotararea sa mai aman aceasta operatiune...pentru momentul "oportun".

Pentru comanda ia legatura cu Alex . Bafta si nu fi suparat! "Cioburile aduc noroc"... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cucu-bau :) Eu sunt Alex (sau www.piese-volvo.ro)

Gemuletul e in jur de 3 milioane parca si vine la comanda in 4-5 zile lucratoare. Ma interesez mai mult daca il doresti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, salut! Sunt nou, nu am de unde sa stiu care cum e pe aici. Sa vorbesc cu al meu parinte si o sa aflu' raspunsul.

Off-topic: Nu vreau sa va umplu de topicuri. La denivelari, damburi sau o groapa, mi se aude niste scartaituri in usi. Ce tot se aude pe acolo? Mecanismul usii are viata proprie si persoanala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

O intrebare pt Alex! La S40-ul meu asi vrea sa schimb farurile, dar nu stiu daca se potrivesc cele noi, bifocale! Modelul meu e din 2000, si asi vrea sa pun faruri bifocale  de la madelul din 2001 incoace! Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se potrivesc, si eu mi-am pus, doar ca trebuie sa tai mufele si sa pui papucei pe fiecare fir pentru a putea conecta noul far. In 2h esti gata, vezi ca e un topic pe tema asta in sectiunea de tuning, care are titlul in genul "Pentru posesorii de S40/V40 pana in 2000"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now