Guest budulan

Accident al unui coleg de-al meu - Volvo S40 vs Fiat

104 posts in this topic

Cred ca exista materiale si tehnologii la ora actuala care sa permita constuctia unei masini care sa nu se deformeze deloc in cazul unui accident. Sa se aleaga doar cu cateva zgarieturi.

Insa, in acest caz, trebuiesc folosite materiale extrem de impermeabile la interior, astfel incat sa poata fi curatat cu furtunul in caz de accident, de toata murdaria pe care o poate face un corp uman care pur si simplu explodeaza.

este corect ce spui si ai dreptate.

daca nu explici mai detaliat paragraful II cine stie ce surprize ne mai asteapta pe urmatoarele pagini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haide mai Nelu ce nu ai inteles, daca masina nu preia socul atunci il preia corpul uman, exact cum se intampla la masinile vechi astfel desi aveai centura de siguranta tot aveai organe interne rupte. Corpul uman nu poate suporta acceleratii G la infinit, are si corpul uman o limita, cand aceasta limita este depasita atunci corpul uman "explodeaza" atunci tot interiorul masinii se umple de sange deci trebuie ca tot interiorul sa fie usor de curatat pt ca masina este intacta si se poate revinde iar omul este aruncat la gunoi pt ca este "defect" .

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai baieti nu prea ati avut accidente la activ,dupa cum se vede V40 a intrat cu bara cu lateralul in amortizorul Ficatului niciodata in viata lor cei de la Fiat nu ori sa faca masini egale cu Volvo,la orice apropo,la interior italieni sunt buni,cei mai buni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu nu cred ca astea doua mashini fac parte din acelasi accident uitativa atent la poze si la ce ii in jurul accidentului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now