Guest adidan82

va salut stimati domni

4 posts in this topic

intai de toate sa ma prezint, sunt dan adrian din cluj-napoca si sunt de 2 saptamani posesorul unui volvo v40 2.0 t. ei bine intre timp am avut probleme cu supapa de la turbo cea care da drumul la presiune, era super uzata si din pacate am schimbat turbina cu totul, am luat-o second de pe un volvo rasturnat exact ca si al meu, dat fiind acest fapt va rog sa ma ajutati si sa imi spuneti cum se poate repara supapa ca e pacat sa arunc turbina pt. ca axurile din ea sunt foartte bune si nu au nici un pic de joc. apoi i-am facut distributia si i-am schimbat uleiul, ulei mobil 1 10w-40. acum am problem cu stergatorul de la farul din dreapta al carui motoras cred ca s-a dus. cam atat deocamdata. motorul e ok merge impecabil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut si bine ne-ai ajuns din urma....felicitari pt achizitie !!!...sa ne vedem la nationala de anul acesta  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

bine ai venit!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine-ai venit intre noi, Adi ! Supapa din cate imi amintesc exista ca si piesa de schimb, daca e cea de mai jos da-mi un mesaj personal si rezolvam !

[attach=1]

Sa te bucuri de ea !!!

Ah, si daca stii ca esti mai "grabit", pune-i un 5W-40 full-sintetic. E pacat sa se duca turbinutza daca o calci cat e rece.

post-7-12877848821311_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now