Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

SMD

Husa S40

9 posts in this topic

Masina mea cam sta in parcare ca nu o folosesc zilnic sa merg la birou . Nu o folosesc zilnic dar si cand o folosesc e super-murdara din cauza prafului de Bucuresti. In plus Dacia unui vecin ce sta cu husa pe ea arata incredibil de bine pe cand S40-ul meu se umple de ganieti si praf. Sincer imi e lene sa merg cu masina la spalat saptamanal cand imediat dupa aceea masina sta o spatamana.

Intrebare: Exista HUSA pentru masina? Unde si cat e? Prefer ceva ce poate fi pus/luat repede si sa incapa in potbagaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gasesti la orice reprezentanta Volvo. Am vazut in brosura de accesorii un foarte faina, cu logo Volvo dar nu stiu cat costa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gasesti la orice reprezentanta Volvo. Am vazut in brosura de accesorii un foarte faina, cu logo Volvo dar nu stiu cat costa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inca nu am si nici furnizorii mei nu au... sau nu am stiut eu sa caut ;D

Revin cand aflu ceva sigur !

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am luat de la carefour o husa pentru a mea si am dat pe ea cam 80 ron. o pun in max 30 sec si de luat se ia si mai usor!  e ca un fas si e argintie. protejeaza foarte bine impotriva soarelui, nu se mai coace interiorul. eu spun ca merita desi altii spun ca poliseaza vopseaua.  sunt pareri pro si contra. eu am ales sa-mi iau!

Share this post


Link to post
Share on other sites

din pacate poliester sau fas nu recomand nimanui pt husa auto deoarece in termeni populari, nu respira masina si asta o spun din experienta ,sunt tapiter si am facut sute de prelate auto incearca la un atelier de tapiterie auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am luat de la carefour o husa pentru a mea si am dat pe ea cam 80 ron. o pun in max 30 sec si de luat se ia si mai usor!  e ca un fas si e argintie. protejeaza foarte bine impotriva soarelui, nu se mai coace interiorul. eu spun ca merita desi altii spun ca poliseaza vopseaua.  sunt pareri pro si contra. eu am ales sa-mi iau!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salve!

Tara asta este "praf" si la propriu si la figurat! :D...motiv pentru care am decis sa-mi cumpar o prelata.

Dupa cateva "studii de fezabilitate" am ramas placut impresionat de oferta prezentata de magazinele auto din BUZAU.

Calitatea materialului  face fata cu succes celor mai vitrege conditii meteo , oferind totodata protectia necesara (praf, ploaie, raze UV), iar pretul oscileaza intre 100-120 RON (in functie de dimensiuni).

Daca nu ai gasit in Carrefour iti sugerez sa cauti pe la magazinele auto.

Best! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites