sfc

Intrebare -incalzire scaune

8 posts in this topic

Sunt nedumerit...Stiam ca masina nu are incalzire in scaune,dar m-am uitat sub scaunele din fata si am vazut niste cabluri.Ma gandesc ca doar de la incalzire pot fi, dar nu am buton separat ,cum sunt la alte masini.Sa fie legate de butonul de dezaburire??

post-294-12877849098455_thumb.jpg

post-294-12877849132926_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca nu ai butoane....nu ai incalzire in scaune.  cel mai probabil firele alea sunt de pe la airbagurile din scaun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am airbag-uri in scaune.Am doar sistemul whisp ,si doar la sofer,asa stiu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ba AI airbag-uri in scaune, si sunt parte a SIPS-ului (mai precis se numesc SIPS-Bag-uri). Sunt in lateralele spatarului scaunului, pe lungimea bratului din exteriorul usii...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tot ce se poate...deci sa inteleg ca in afara de airbagurile din fata mai am si in scaune?Eram convins ca am doar 2 ,la sofer si pasager dreapta.... ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

minuneeeee......cautai incalzirea in scaune si ai dat de pungute de aer :)

lasa ca sunt bune si alea la ceva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu, cand am luat masina de la fostul, era omul convins ca are doar 2 airbaguri.

Eu, la drivetest si verificare, am vazut din prima SIPS-ul pe scaune, trecute si pe stickerul de pe stalpul masinii, si pe parbriz. Si stiam ce inseamna, ca deja de 2 zile nu aveam stare, citeam tot ce gaseam vis-a-vis la S40.

Dar nu i-am spus nimic omului... La ce sa ii arat ca greseste? Ar fi fost nepoliticos. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

la mine  este la  fel.

in afara  de  SIPS ai si  cablajul de la bord la scaun  (incalzire) dar  mai  putin rezistentele din scaun si butonasul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now