robert777

am renuntat la serviciile turbinei................

28 posts in this topic

visco e blocat.L-a desfacut unu,era blocat la jumatate,intre partea cu lamele si un dispozitiv asemenator cu un butuc de spete la bicicleta.L-am debloc,astept montajul si dak e ok,pun si turbina.

ca 4x4 de strada este imbatabil.allroad-ul este putin supraestimat de youtube si alti numerosi fani ai tdi-urilor.Voi cauta la adresele indicate,multam!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Robert turbina ta poate ajunge la tine la 20-25 septembrie pretul max 150 euro,dar este o turbina folosita.Parerea mea ca merita sa incerci schimbarea chitului de reparatie,in cazul in care este axul rupt,platoul spart sau cine stie ce gasesti in momentul demontari.In cazul in care vrei sa umbli tu in ea eu nu te sfatuiesc nu este foarte usor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

robert777  mai uimit in seara asta cind am citit ce ai facut ??? ???iti voi trimite o turbina,pacat de masina.

Vreau date despre masina,nu glumesc.

am si eu un prieten care a anulat turbo de pe un audi a6 1.8 masina merge cu ea de un an jumate asa si nu are nimic dar referitor la consum .......consuma mai putin ...dar la turatii mari rupe adica mananca mai mult....si puterea motorului a scazut semnificativ.....si eu am turbo pe a mea dar credema decat sa renunt la turbo mai bine o arunc ......e mult spus aruncat o dezmembram cu bani luati din piese mai puneam ceva si luam altceva.....oricum asa suntem noi romani mai presus decat toti ....parerea mea o masina trebuie lasata asa cum este din fabrica fara absolut nici un fel de modificare .......

Nu zic ca si eu procedez la fel ce e aia service la schimbat placutele de frana sau distributia ......singur le fac .....asa e rasa noastra:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now