adicluj

Tit-tit

5 posts in this topic

Salutare. De aproximativ o saptamana-doua, nu mai merge claxonul decat foarte rar. Apas pe volan cu toata puterea, apas in fiecare coltisor dar masina se incapataneaza sa faca "tit-tit"  ;D Din cand in cand, claxonul revine dar dupa doua trei apasari se blocheaza iar. Saptamana viitoare plec in Croatia si eram curios daca e oare o problema electrica mai serioasa sau doar undeva nu se face un contact?

Share this post


Link to post
Share on other sites

O astfel de problema exista si la V40. In cazul meu am gasit ca, claxonul functioneaza mai bine daca apas pe zonele marcate cu rosu, decat sa fac ´´flotari´´apasand pe zonele marcate cu verde, unde se afla butonul de claxon. Nu cred ca e o problema electrica.

post-972-12877849268778_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aceeasi problema o am si eu la V40-ul meu, dar la mine nici pe zonele rosii nu mai doreste domnisoara sa guitze... astept sa pun celalalt volan, poate sunt mai receptive contactele la "atingeri delicate"  :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

De claxonat nu claxonez asa de mult dar imi era frica ca nu cumva claxonul sa fie primul dintr-un sir de evenimente neplacute. Adica sa nu mai raspunda la comenzi butoanele de pe volan, farurile, muzica, etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevasta-mea m-a intrebat daca avem claxon? Eu cand merg am,ea nu, asta-i sexul slab....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now