Guest Compus

Amortizoare Koni

7 posts in this topic

Stie careva de ceva amortizoare Koni fsd?am intrat la ei pe site si erau tare laudate.Ceva dealer Koni prin Buc sau imprejurimi?Treb sa imi schimb amortizoarele si ma gandeam sa imi pun ceva cat de cat sport fara sa modific garda la sol si sunt singurele care le-am gasit.Astept sugestii cu nerabdare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amortizoarele Koni FSD sunt un sistem aproximativ folosit de Alfa Romeo, adica, cursa amortizorului este structurata in doua sau mai multe camere. Prima parte este pentru confort, dar in momentrul actionarii bruste a volanului, amortizorul se comprima actionand in cea dea doua camera, in asa fel incat suspensia, per total, devine mai rigida, ridicand gradul de aderenta.

Cu toate ca nu este o tehnologie noua, pretul se mentine deoarece, in general, sunt folosite de producatorii auto si nu sunt considerate ca after market (din punct de vedere al consumatorului).

Share this post


Link to post
Share on other sites

trimite datele masinii pe comenzi@tuningshop.ro si iti dau pret la KOni Fsd, dar vezi ca tocmai au scos o gama noua Koni STR ce-i drept destul de putine marci auto dispun de aplicatie STR , dar putem verifica. Detalii depste ssteme de supensii gasesti pe www.suspensii-sport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Depinde unde sunt facute ! Ce ajunge la noi in Romanica "e facute" in Turcia si dupa 6 luni poti sa le arunci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Monroe pe gaz am avut pe un jeep. Foarte bune, erau facute in Olanda? cred. Si am mers pe munti vai si nu s-au distrus nici in ziua de azi, le am pe alta masina. Erau totusi prea tari de-aia le-am schimbat. Bune, le recomand, dar cum zice MC sa nu fie Turkey...

ce parere aveti de amortizoarele pe gaz MONROE ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu sunt turcesti. Sunt importate din germania .Le am pe masina de mai bine de 5 ani si sunt multumit de ele . Inainte facea ceva balans cand luam cate o groapa dar de cand le-am montat este OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now