Sign in to follow this  
Followers 0
CanariSS

Tirgu Mures

1 post in this topic

Salutari! Sunt nou pe forum. Nu de mult am cumparat un S40 - 2008 - 2D. Insa am o multime de intrebari legat cu masina. Este cineva din Tg Mures sau apropiere, cine poate sa ma ajuta cu sfaturi, tipps? De exemplu, nu pot sa setez deloc consumul mediu de carburant sa fie afisat pe bord. Am citit cartea, am cautat pe forumuri, dar doar atat arata cum pot sa resetez insa nu si sa activez. Mentionez ca masina este Kinetic, oare in aceasta varianta nu am deloc optiunea de a afisa consumul mediu? Cu semnalizatorul de stanga doar 2 optiuni am. Se afiseaza ca DSTC e activat, si am un meniu liber, atat. Degeaba scrollez sus sau jos, doar DSTC arata. Pe bord pe screenul de jos, arata T1 si T2 distanta parcursa, pe care pot sa resetez simplu. A doua intrebare este legat de clima. Nu de mult a fost verificat clima si incarcat cu gaz. In primele doua zile aveam aer rece, deci mergea clima, insa acuma nu. Motorasul pt clima sa aude ca merge, insa tot nu da aer rece. La service am lasat pentru seara ca sa verifice daca este scurgere, si este sub presiune. Mi s-a zis ca totul este in ordine. M-am gandit daca cineva din Tg Mures are un S40, sau o varianta apropiata, m-as duce la persoana sa-mi arata trucurile. :D Multumesc anticipat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0