goguci

Recondiționare Jante doua culori Rdesign

6 posts in this topic

Salutare, colegi! 

Scriu pentru prima data pe forum. Am căutat topic de genul acesta dar nu am găsit. 

As dori sa reconditionez jantele in doua culori (Ixion parca se numesc) de 18” Rdesign. Am fost deja la un service autorizat și mi au spus ca nu este posibil și ca le pot face doar dacă le vreau eu intr-o singura culoare. As fi vrut sa păstrez look-ul OEM. Am atasat doua poze de referință. 

Și încă ceva, aveți idee cât costa volanta + kit de ambreiaj la Primus (Volvo București)? 

Va mulțumesc! 

7E8E1654-9309-41B6-A067-97E997065CD7.jpeg

B6CAE038-38CF-44F7-94AB-60E7E8DD7E6F.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare,

36 minutes ago, goguci said:

As dori sa reconditionez jantele in doua culori (Ixion parca se numesc) de 18” Rdesign. Am fost deja la un service autorizat și mi au spus ca nu este posibil și ca le pot face doar dacă le vreau eu intr-o singura culoare. As fi vrut sa păstrez look-ul OEM. Am atasat doua poze de referință. 

Se pot face la SRZ Powercoating Customs. Pretul este in jur de 1200 lei.

Costurile pieselor pt manuala de la Primus imi sunt straine. :P

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu vad sa fie atinse. Pt ce sa le reconditionezi? Poate ies mai rau decat sunt acum. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt poze din anunturi de pe olx, nu cu jantele lui.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 23 ore, goguci a spus:

Și încă ceva, aveți idee cât costa volanta + kit de ambreiaj la Primus (Volvo București)? 

 

 

 

le poti cumpara mai ieftin de la @BraiaVadim sau @Bogdan G si daca doresti le montezi la Primus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now