brumadesport

Sfat achizitie S60 T5

4 posts in this topic

Uita de ea, am fost eu sa o vad, sta într-o balta de ulei plus ca este automata. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prietene, uita de model, nu doar de masina. Eu am luat asa ceva cu 1000 euro ( doar ca e 2.4T ) si am ajuns la 5000 in cateva luni. Si eu sunt atras de model, merg cu ea zi de zi, acum merge ok, dar la banii astia mai pui ceva si-ti iei modelul 2010 sau macar face-liftul. Din baba nu mai faci fata mare, oricati bani ai baga. Sfat prietenesc, fara intentia de a ofensa in vre-un fel vanzatorul, sau pe proprietarii de S60-1. Chiar daca sa spunem ca o faci perfecta, ulterior te va mai lasa ceva, din pacate. Altfel, modelul este o placere la drum, iar de senzatia oferita de motoarele turbo-benzina in ture inalte pot spune ca e impresionanta. Avantajul ar fi importul de piese sh din Anglia, dar insasi faptul ca ea fiind veche trebuie gâdilata tot timpul, pe mine uneori m-a cam scos din sarite. Consumul: mai jos de 16-17 in oras nu scapi nici daca esti pensionar, insa afara mie imi ia 9-10 chiar si daca merg foarte tare. La viteze mari are rezerve de putere, iar la 160kmh esti la sfert de acceleratie. In concluzie, daca vrei sa te distrezi iti urez succes, insa din pacate sunt gata sa-ti garantez ca distractia va costa

Edited by tudost02

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut. eu am un s60t5, benzinar de 250ps, tiptronic. de 6 ani merg cu ea. in afara de electromotor, n-am avut cu ea nici o problema. sufragerie pe roti. uiti de mertane si bemveuri. la ultimul tuv, am schimbat singur toba (fara aia cu sonda lamda) si discurile cu placutele pe spate. masina e o bijuterie. bafta la toti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now