silviulica

Inca unul

4 posts in this topic

salutare, bine v-am gasit, eu sunt Silviu, insotit de un S40 2005, 2000d, luat la 55.000km de la Primus Auto, povestea e ceva mai lunga.

Pentru cei ce se gandesc sa mearga la cei mai sus mentionati cu probleme de tinichigerie (BIG NO NO) - lucru pe care deja probabil il stiti. Saptamana asta am mers sa schimb placute, filtre, ulei etc, si daca tot eram la 72.500 Km am spus sa fac si distributia (preturi destul de mari ce-i drept :( )

Ideea este ca am o problema cu geamul stanga fata, face un zgomot cel putin ciudat (la viteze de pesta 100km/h - inchis, se aude de parca se faramiteaza ), am mers de 2 ori la service cu problema asta. prima oara nici macar nu s-au uitat (eu asa cred pt ca nu s-a rezolvat nimic) - insa culmea, factura nu au uitat s-o emita si a doua oara acum cand am facut revizia -> explicatia nu a fost una venita in urma unei evaluari pertinente spun eu...pt ca la predare tipul ala imi spune ,da...cred ca...poate...cred ca ultima solutie ar fi sa schimbam macaraua>..eu ii spun, kitt de reparatie macara nu exista <pai nu>...and so on.

Cam atat despre cele intamplate, sper sa ma luminati si pe mine ca imi pare ca am aruncat cu banii pe fereastra cu acest PRIMUS AUTO

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kit de reparatie intr-adevar nu exista, stiu pt. ca ma ocup cu piese de Volvo. Insa exista bunavointa, totul e sa o ai, si sa dai cu un pic de vaselina pe angrenaje ca sigur scapi de "soriceii" mult prea enervanti.

Bine-ai venit !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acelasi loc aceeasi ora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now