MariUS28

Copie cheie s60

7 posts in this topic

Va salut și bine v am găsit! 

 

Am cumpărat de curând un s60, 2015, d4 și singura problema pe care o am e cea cu cheia de rezerva- modelul cu 5 butoane. 

Cred ca a fost schimbata ca nu mai arata ca cea originala, în sensul ca pe spatele carcasei nu are logo-ul volvo. 

Cred ca nu a fost definita cheia cea noua. Decât a fost înlocuita fizic. Cheia are cip și mecanism în interior, am verificat. 

Rog pe cei care au trecut prin asta sa ma îndrume și pe mine, unde sa merg sa pot sa definesc noua cheie sau sa fac o copie după cea care merge. Am înțeles ca doar la reprezenta ar merge rezolvata. Eu sunt din Argeș și nu am  reprezentanta în judet. Un sfat, unde sa pot face a 2 a cheie, eventual la un preț mai decent? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

La reprezentanta Volvo la pretul lor . 

Sau cu riscul de a strica masina te poti duce la diversi electroniști care iti vor da CEM ul jos, RKM ul iar când vor sa le citească/ scrie exista riscul ca acele module sa pice . Cost 3887 lei CEM plus 470 lei CEM RELOAD.  

Iesi mai scump decat la Volvo sa faci cheie . 

Cel mai ieftin este metoda corectă și oficială.  

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/9/2019 at 8:23 PM, BogdanG said:

La reprezentanta Volvo la pretul lor . 

Sau cu riscul de a strica masina te poti duce la diversi electroniști care iti vor da CEM ul jos, RKM ul iar când vor sa le citească/ scrie exista riscul ca acele module sa pice . Cost 3887 lei CEM plus 470 lei CEM RELOAD.  

Iesi mai scump decat la Volvo sa faci cheie . 

Cel mai ieftin este metoda corectă și oficială.  

Salut BogdanG,

FCC ID este codul de scriere pentru o cheie noua? Întreb pentru ca mi s-a raspuns de la reprezentanta ca daca am cheia cu codul de scriere o pot scrie in soft, ori eu am luat una probabil la fel ca a colegului MariUS28, care da un id46 chip, frecventa 434 mhz si  un cod id FCC; asta pentru S 60 D4162T. 

Mulțumesc! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu, la P3 nu trebuie sa ai codul PIN al cheii, asta e valabil la P1 si P2 . 

Pur si simplu se baga cheia in contact si o invata . Nu stiu insa daca vor sa scrie cheie ce nu este de la ei . 

Ca idee la mine costa 400 lei de scris cheia insa dureaza intre 5 si 6 ore . 

Cheia tb sa fie pt modelul tau, adica daca tu ai keyless la masina nu merge cheie normala sau invers . 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/7/2020 at 9:03 PM, BogdanG said:

Nu, la P3 nu trebuie sa ai codul PIN al cheii, asta e valabil la P1 si P2 . 

Pur si simplu se baga cheia in contact si o invata . Nu stiu insa daca vor sa scrie cheie ce nu este de la ei . 

Ca idee la mine costa 400 lei de scris cheia insa dureaza intre 5 si 6 ore . 

Cheia tb sa fie pt modelul tau, adica daca tu ai keyless la masina nu merge cheie normala sau invers . 

 

 

Mersi de raspuns, caut de mult sa pun a doua cheie(a doua cea originala am dat-o la pesti) in Constanta, dar toti fug de model..asta cheie am 

Screenshot_20201007-125616_eBay.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
La 12/3/2019 at 8:43 PM, MariUS28 a spus:

Va salut și bine v am găsit! 

 

Am cumpărat de curând un s60, 2015, d4 și singura problema pe care o am e cea cu cheia de rezerva- modelul cu 5 butoane. 

Cred ca a fost schimbata ca nu mai arata ca cea originala, în sensul ca pe spatele carcasei nu are logo-ul volvo. 

Cred ca nu a fost definita cheia cea noua. Decât a fost înlocuita fizic. Cheia are cip și mecanism în interior, am verificat. 

Rog pe cei care au trecut prin asta sa ma îndrume și pe mine, unde sa merg sa pot sa definesc noua cheie sau sa fac o copie după cea care merge. Am înțeles ca doar la reprezenta ar merge rezolvata. Eu sunt din Argeș și nu am  reprezentanta în judet. Un sfat, unde sa pot face a 2 a cheie, eventual la un preț mai decent? 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mari si buni meseriasi gasesti la MKS strada LIREI NR.1 SECT. 2

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now