calincsmn

Eroare p1261

4 posts in this topic

Salutare! Sunt posesorul unui Volvo S40 D2 1.6-115cp din 2012, săptămâna trecută mă aflam pe autostrada soarelui la un moment dat motorul nu mai accelera pe bord apare mesajul Anti-skid tijdeli jk unit ( am limba suedeza la computer). Am un mic modul OBD pe bluetooth și am verificat de erori, a apărut eroarea p1261, am șters eroare motorul și-a revenit, după încă câțiva km a reapărut Anti-skid, am oprit motorul am șters eroarea, de atunci nu a mai apărut dar totuși motorul are un zgomot la relanti și parcă nu trage cum eram obișnuit, pe net am găsit la eroarea apărută următoarea descriere P1261 Cylinder #1 High To Low Side Short, aveți idee ce este de făcut? Mulțumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update, uzura mecanica in limita maxima a injectorului cilindru 1 si partea electronica a acestuia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand a aparut ANTI SKID s-a pus bobina in scurt la inj # 1, rezolvarea este alt injector .  

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/19/2020 at 5:27 PM, BogdanG said:

Cand a aparut ANTI SKID s-a pus bobina in scurt la inj # 1, rezolvarea este alt injector .  

Da, iar pe data de 24 a facut acelasi lucru cu inj #2 :)) norocul meu a fost ca s-a dus fix cand intram in oras, intors de la mare :))

Edited by calincsmn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now