mario74

Retrofit IHU+ecran 7''

27 posts in this topic

La 12/12/2020 at 8:39 PM, mario74 a spus:

Intre timp s-a reusit instalarea si actualizarea softului IHU.La media a aparut si optiunea HDD.Au aparut deasemenea si ceva app noi.Pentru mine cea mai importanta fiind TuneIn...(te tine mai aproape de casa):D

PHOTO.jpg

Salut, unde ai reusit  instalarea si actualizarea softului IHU? Eu am 1 display si 2 unitati IHU si nu le pot instala, am facut retrofit DIM dar VIDA sau VDASH nu il vede, probabil din cauza asta nu pot instala sau face update pentru IHU, am incercat si cu P3config...degeaba. Am intrebat la reprezentanta si au spus ca CEM-ul este top/full pentru modelul meu, XC60/2012, cred ca anul este problema, cu toate ca rusii au putut face update-ul si se poate. Multumesc.

Edited by mikaita

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 13 ore, mikaita a spus:

Salut, unde ai reusit  instalarea si actualizarea softului IHU? Eu am 1 display si 2 unitati IHU si nu le pot instala, am facut retrofit DIM dar VIDA sau VDASH nu il vede, probabil din cauza asta nu pot instala sau face update pentru IHU, am incercat si cu P3config...degeaba. Am intrebat la reprezentanta si au spus ca CEM-ul este top/full pentru modelul meu, XC60/2012, cred ca anul este problema, cu toate ca rusii au putut face update-ul si se poate. Multumesc.

La 13.09.2021 at 8:35 PM, mario74 a spus:

Sa zic asa....,,PROIECT INCHIS,,

A fost un XC60 D4 AWD  KINETIC /2015.04,practic in afara de USB,AUX si Bluethoot,nimic altceva......

Am adaugat:

IAM 2.1 level 3 (navigatie),mai tarziu IHU cu functie INTERNET si HDD+plus diverse app....METEO,TUNEIN......

BLIS/CTA

PTC Heater

Senzori parcare fata(spate avea din fabrica)+camera fata/spate

Oglinzi electrice(avea manuale)

ACC (Adaptive Cruise Control)

LDW(Lane Departure Warning)

Incalzire in scaune (anterior/posterior)

modul TV..........

 

 

Salut,actualizarea a fost facuta la reprezentanta..

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now