Sign in to follow this  
Followers 0
C

Problema la cutie

3 posts in this topic

Salut

Am un Volvo xc60 an 2013,2.0,163 de cai.Nu de curand am schimbat uleiul in cutie pentru ca in momentul cand mutam dupa parcare,neutru sau retro,in drive avea o zmuceala care facea si un mic zgomot.Cineva care a mai patit ceva asemanator sau un sfat o parere e bine venita care ar putea fi pauza??

Va multumesc 

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca nu ai uzura mare in cutie cu un schimb de ulei nu rezolvi mare lucru. ideea e ca schimbul se face cu ulei original dupa procedura...adica se face nivelul de ulei corect. e la ghici. depinde mult cum a fost exploatata masina/numarul de km/cand s-a schimbat uleiul la cutie etc. uleiul original are si un aditiv de curatare asa ca...semne bune se vad dupa un al doilea schimb dupa ce in prealabil mergi 2-3 mii cu asta. bafta

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/8/2020 at 8:34 AM, C said:

Salut

Am un Volvo xc60 an 2013,2.0,163 de cai.Nu de curand am schimbat uleiul in cutie pentru ca in momentul cand mutam dupa parcare,neutru sau retro,in drive avea o zmuceala care facea si un mic zgomot.Cineva care a mai patit ceva asemanator sau un sfat o parere e bine venita care ar putea fi pauza??

Va multumesc 

Trebuie adaptare la cutie daca ai ultimul update soft . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0