gigimovileanu

Start stop

8 posts in this topic

Buna ziua.Am vazut pe net ca se poate pune start stop default off.A facut cineva lucrul asta,as fi interesat unde pot face si eu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai fa cum au făcut aia pe net .

Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cu laptopul mai greu,nu am vida si conectarea la vdash nu este de mine.Cred ca e bine sa lucreze acolo cine cunoaste si stie ce face.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai cine stie nu prea face acest lucru, adica e o procedura de durata si nu merita dpdv economic sa faci o afacere din asta , dureaza minim 6 h sa decodezi CEM-ul dupa care fiecare optiune e pe bani, daca mai vrei si tu sa pui ceva peste deja devine prea scump pt utilizatorul final, din aceasta cauza VDASH a fost creat pt pasionatii care vor sa faca modificari si nu se uita la bani, un TFT retrofit ajunge si la 350e numai softul daca nu iese din prima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu m-am gandit ca este asa costisitor,am crezut ca 150e si o ora de manopera rezolva problema.Multumesc pt. informatie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai sa pierzi 6-8 h face mai mult de 150e cand ai un service, plus riscul de a distruge CEMul daca ai o clona proasta de DICE . In mod normal trebuie DICE original ca sa nu fie probleme. Ideal ar fi sa faci mai multe daca tot pierzi 8h sa spargi CEM ul . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am gasit asta pe youtube , poate ajuta pe cine e interesat .

 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

De la fratii rusi, am montat si eu asa ceva pe un V70 . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now