Dragoss2

Problema VOLVO S40 2008

5 posts in this topic

Salut,de ceva timp masina nu mai trage cum trebuie si se simte,initial problema incepuse cu un suierat la accelerarea brusca,ulterior nu s a mai auzit deloc dar problema persista,am dus masina in reprezentanta si mi-au spus baietii dupa ce au inlocuit electrovalva turbo ca masina merge mult mai bine,azi urma sa iau masina cand mi au spus ca din pacate problema a inceput sa persiste iar,cand le am spus de aerul fals pe care masina il trage au spus ca nu este cazul,mentionez ca furtunul de la intercooler nu este spart iar turbina a fost schimbata acum ceva timp,ceva sfaturi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce masina ? Ce motor ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Dragoss2 said:

Salut,de ceva timp masina nu mai trage cum trebuie si se simte,initial problema incepuse cu un suierat la accelerarea brusca,ulterior nu s a mai auzit deloc dar problema persista,am dus masina in reprezentanta si mi-au spus baietii dupa ce au inlocuit electrovalva turbo ca masina merge mult mai bine,azi urma sa iau masina cand mi au spus ca din pacate problema a inceput sa persiste iar,cand le am spus de aerul fals pe care masina il trage au spus ca nu este cazul,mentionez ca furtunul de la intercooler nu este spart iar turbina a fost schimbata acum ceva timp,ceva sfaturi?  Volvo S40 2008 2.0D 136cp 100 kw

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut,

 

dupa parerea mea trebuie diagnoza, cod de eroare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now