Sign in to follow this  
Followers 0
bogdanomul

Jante R17 pentru 2.4 D DZA5 140kW

4 posts in this topic

Buna ziua,

 

O mica intrebare, daca poate sa ma ajute cineva.

Vreau sa cumpar jante aftermarket pentru cauciucurile de iarna pentru motorizarea din titlu. Am inteles de la cineva care a verificat in programul acela de la vulcanizari/service-uri, ca as putea sa pun minim pe R18. La alt service, mi-a verificat si pot sa pun R17. Foloseste cineva jante aftermarket pe R17? Ma gandesc sa nu atinga janta de etrier. 

Mentionez in ca in cartea masinii si in talon am trecute toate dimensiunile: R17, R18, R19, R20, iar rotile de vara sunt R20.

 

Va multumesc!

O zi buna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu exista motorizarea asta in acte, nu exista dimensiune jante in talon ci in CIV . Vezi in CIV ce ai voie sa pui si aia pui . 

Share this post


Link to post
Share on other sites
La 11/4/2020 at 9:26 PM, BogdanG a spus:

Nu exista motorizarea asta in acte, nu exista dimensiune jante in talon ci in CIV . Vezi in CIV ce ai voie sa pui si aia pui . 

Salut!

Apreciez intentia de a ma ajuta cu un raspuns, dar interesul meu era altul, nu sa aflu unde sunt trecute jantele :) Intr-adevar nu sunt in talon, am scris eu gresit.

Dupa cum am mentionat in CIV sunt trecute R17, dar la service nu le gaseste in programul acela unde iti verifica compatibilitatea, gaseste minim R18, pt motorizarea respectiva. Din aceasta cauza incercam sa aflu daca foloseste cineva R17 ca sa fiu sigur ca sunt ok.

Motorizarea exista, 2.4D 140kW...

O zi buna,

Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu înțeleg despre ce masina e vb .

Pune o serie de sasiu .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0