Sign in to follow this  
Followers 0
Iri

Directie Volvo V50

1 post in this topic

Salut!

Tot incerc sa caut cateva raspunsuri pe internet si nu am reusit sa gasesc. Detin un volvo v50 an 2004 automat, ceva timp in urma am fost la servis pentru schimbu de ulei filtre etc cat si schimbul de fluid pentru servo directie dorece nu imi placea cum functioneaza. De la servis (servis englezesc) au zis sa nu il mai schimb deorece va deveni si mai rau si va trebui sa schimb caseta de directie motivul exact nu il cunosc. La doua zile am luat ful servis si am avut urmatoarele de schimbat arcuri fata + amortizoare, arc spate dr si curelele auxiliare si caseta de directie. Eu am schimbat toata suspensia arc amortizoare si bucsele de sus, franele toate, si curelele auxiliare. Problema care se simte e in felul urmator viraj stanga totul merge perfect si usor, la viraj dreapta opune rezistenta si in fractiune de secunda isi revine daca merg drum lung aceasta problema se intampla de cateva ori dupa care totul este normal. Inca nu am schimbat caseta de directie nu stiu cat la suta poate fi ea problema astept pareri. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0