Guest mihnea1986

revin cu ideea de achizitionare s40 t5

5 posts in this topic

am mai postat pe acest grup,dar cred ca prin primavara:)acum sunt mai hotarat decat oricand sa fac acest pas si chiar ma gandesc la varianta de t5 cu awd,sa fie lejer si iarna:)aveti idee de ce pe t5 awd nu se pot pune jante de 18?am studiat pe volvo romania oferta si am vazut ca la t5 se pot pune.si inca un lucru:aveti idee cat o sa mai fie mentinut in fabricatie acest model de volvo?nu de alta dar m-as oftica sa-mi iau acum/iarna si sa apara la anul un s40 nou sau sa nu se mai fabrice pt ca apare s60-ul nou?

Share this post


Link to post
Share on other sites

S40 T5 nu exista....doar 850,S70,S60 si C70......exista in schimb S40 T4 la aproape 200 CP,suficienti pentru a misca binisor masinutza aia...iar T5 awd e o raritate,in afara de S60 R eu,unul ,nu am auzit....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tommytza, EXISTA S40T5, modelul DUPA 2005, si are motorul de S60T5, "domolit" de la 250 la 220 de caluti... Doar si-a cumparat Berto !

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha,bine ai venit Guru!Scuze,nu stiam,dar daca spui tu,atunci asa este....mea culpa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

daps exista,si chiar e f marfa,sunt sanse mari sa am si eu:)la mine primeaza si tractiunea integrala,nu conteaza garda la sol,fiind si vorba de pret,iar masina asta mi se pare cel mai bun sa zicem compromis pret-putere.ma mai gandesc si la viitorul xc60,m-am uitat la preturi si suna bine.dar nu mi-as putea permite mai mult de un d5 momentum,iar s40 mi se pare o varianta mai interesanta pt mine,nu am avut pana acum masina cu mai mult de 120 de cai si tinand cont ca am 22 de ani,e o ispita mare:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now