Robert90

Sistem audio

6 posts in this topic

Salut, am achizionat de curand un volvo v50 si din păcate boxele se aud foarte nasol. Este modelul kinetic si doresc sa stiu daca pot monta alte boxe? Si daca imi recomandati un site de unde le pot comanda. Mulțumesc anticipat! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce piese ar trebui sa iau de le un volvo v50 cu echiparea momentum? Care are sistem audio performance volvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vinzi masina si apoi cumperi una similara  cu cea veche dar cu sistem performant audio HP sau Premium.

Altfel NU poti face nimic fiindca implica costuri mari ,softari ,una alta.Comporta arhitectura MOST si din ce stiu nu schimbi citeva  difuzoare un amplif si gata  ii dai cheie.

Din ce imi mai aduc aminte ai 4 difuzoare pe standard audio iar HP ai 8 iar Premium ai 11..Apoi nu stiu daca este precablata masina. In fine la cit costa masina eu nu vad nici un sens in a face aceasta modificare care costa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Macar se pot schimba doua dintre ele similare?  Se aud parca sunt sparte

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se aud defectuos  din 2 motive.Ele insele sint obosite dar nici de noi nu sint nemaipomenite  sau exceptional  ampliful.

In ce priveste difuzoarele de schimbat  ,sa stii ca nu le tin minte pe dinafara  ,le scoti dupa masina vezi codul de 8 cifre ,putere si impedanta si la dezmembrari  posibil sa le gasesti.ori adaptezi cu altele care  nu deranjeaza prea mult avind putere mai mare  si aceasi impedanta.

Cauti pe internet destule despre asa ceva insa trebuie sa te intrebuintezi  daca vrei sa  rezolvi si iti place 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now