parola

4 morti din cauza neatentiei la volan

6 posts in this topic

incredibil! daca am inteles bine cred ca au murit cei care erau perfect nevinovati.....nu spun ca soferul camionului nu e de vina dar se vede clar necesitatea constructiei de autostrazi care au sensurile de mers delimitate.......unde nu poti sa intri in fata altuia..... ar trebui sa ne strangem si sa facem o revolutie pe tema asta!

ma gandesc la o solutie......de ce macar nu se separa benzile de mers cu parapeti de beton in curbe ca sa nu poti sa intri pe contrasens.....cred ca ar fi o idee buna!

Share this post


Link to post
Share on other sites
:( imagini de genul acesta te pun pe ganduri. Mai vad accidente de genul acesta la televizor si mi se face frica sa mai ma sui la volan. Poti sa conduci cat de precaut si niciodata sa nu incalci vreo regula dar daca se trezeste unu sa depaseasca in curbe sau alte minuni si tu sa fii acolo numai ai ce face. Dumnezeu sa-i odihneasca in pace

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se poate spune, ca este DN 666, nu DN 66. Offf-Offf!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,am vazut accidentul(sau cel putin o parte din el) !  :(

Vineri,pe la ora 23:30 "incarcau" camionul ,autoturismul nu mai era! Astazi,cand ne-am intors in Mures,ardeau 5 candele la locul accidentului,banuiesc ca s-a stins si ultimul ramas in viatza! E un drum foarte prost si alunecos in acelasi timp!

Din discutiile cu niste amici,am inteles ca daca n-ar fii existat santul ADANC,in care s-a oprit autoturismul(camionul a trecut pur si simplu peste el,oprindu-se pe o panta),pasagerii ar fii avut mai multe sanse de supravietuire! Sunt de aceasi parere cu @rich1974 ,daca ar fii existat un parapet,sau ceva,nu stiu...alta ar fii fost probabil viatza pentru ei ! Dumnezeu sa-i odihneasca!  >:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu pot sa zic altceva decat Dumnezeu sa'i odihneasca, si condoleante familiilor celor care au decedat.

Si conduceti prudent.... aveti grija la centura, viteza etc..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now